У Рівному пройде кінофестиваль «Відкрита ніч»

30 червня у Рівному відбудеться наймасштабніший кінофестиваль українського короткометражного кіно «Відкрита ніч».

Кінофестиваль «Відкрита ніч» – найкоротший у світі: він триватиме лише одну червневу ніч і проходитиме просто неба на Майдані Незалежності біля ресторації «Burshtyn».

Мета – підтримка національного кінематографу, а також фільмів спільного та іноземного виробництва, які зберігають традиції українського мистецтва, пропонуючи нові концепції його розвитку, самоідентифікації та існування в спектрі світових національних кінематографій.

Одночасно фільми фестивалю побачать глядачі на 80 майданчиках України та зарубіжжя. Організатори зазначають, що цьогоріч акцент буде зроблено на глядачах, які знаходяться у прифронтовій зоні, де буде 10 майданчиків. Також будуть майданчики в 4 країнах світу.

На фестивалі буде продемонстровано 9 нових ігрових фільмів, 7 документальних, 5 анімаційних та 5 позаконкурсних. Більшість із них розповідають про війну та про життя після конфлікту. Але є абсурдні комедії, фільми про перше кохання, музичні відео, анімації. Також обіцяють показати трейлери фільмів, які вийдуть найближчим часом. А саме – дитячих фільмів, бойовиків, трилерів, а також фільму, знятого в копродукції з іншою країною.

Крім цього, підготували і спеціальну програму на підтримку Олега Сенцова та інших бранців Кремля, а також програму “Кантер. Пам’ятаємо”, присвячену спогадам про Леоніда Кантера. Зокрема будуть показані фрагменти з його фільмів “Війна за свій рахунок” та “Добровольці Божої чоти”.

Президент і арт-директор фестивалю, кінорежисер Михайло Іллєнко підкреслює, що на відміну від інших фестивалів, “Відкрита ніч” не шукає депресивне кіно.

Ми хочемо зробити все, щоб глядач українського кіно мав  можливість здивуватися, посміхнутися, налякатися. Тобто ми шукаємо глядацькі жанри. І зрушення в цьому сенсі дуже серйозні, глядацького кіно в Україні щороку стає більше, є навіть такі фільми, які повернули гроші, вкладені у їхнє виробництво – це значить, що глядач пішов у кіно. Ми хочемо підтримати цю тенденцію, – підкреслив Михайло Іллєнко.

До слова, на підтримку “Відкритої ночі” в цьому році Держкіно виділяє 300 тис. грн, і поки що – це рекордна сума, адже торік Держкіно виділяло 200 тис., а позаторік – 100 тис. грн.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ