Страсті навколо «кола»: у Рівному скандал через організацію з ознаками секти

Днями у Рівному заявили про існування організації, яка має ознаки секти. Колишні учасники так званого «Кола слухачів» розповідають, що їхній «духовний лідер», він же член Українського товариства охорони пам`яток історії та культури Рівненської області Петро Опанасюк, називав себе сином божим у четвертій реінкарнації. Але, за словами «потерпілих», говорять там далеко не про історію краю. Натомість представники товариства запевняють, що у них все на добровільних засадах, ніхто ніяких обрядів не проводить, а подібні звинувачення - ні що інше як перешкоджання їх діяльності - як творцям альтернативної історії - та звичайні сімейні розборки.

Скандал розгорівся 30 травня після прес-конференції, на якій люди, які називають себе екс-учасниками «Кола слухачів», розповіли про начебто справжню діяльність товариства. За їх словами, членом товариства стати не складно, а от вийти із цього «кола»… Але вже наступного дня прес-конференцію-відповідь влаштували представники товариства. Прийшов і сам заступник голови Правління Українського товариства охорони пам`яток історії Петро Опанасюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному заявили про існування організації з ознаками секти (ВІДЕО)

Від знищення нечисті до розбудови України

За словами 49-річного бізнесмена Анатолія Ясковця, він зі своєю сім’єю відвідував зустрічі «Кола слухачів» з 2013 року по червень 2017-го. Більше того, тривалий час він надавав приміщення для зустрічей. Згодом «Коло» почало організовувати свої щонедільні ранкові збори у рівненській поліклініці №2.

– Виступаючим був Опанасюк Петро. Він називав себе Ісусом Христом у четвертому втіленні, або сином божим, або п’ятим ночаком – це все слова-синоніми. У четвертому втіленні – бо другим був Вільям Волес, а третім Іван Богун. Результатом цих відвідин стало те, що я, як успішний підприємець, залишився майже без майна. Все майно, яке належало моїй сім’ї – будинки, квартира, земельні ділянки – власниками всього стали Опанасюки. Дружина забрала дітей і пішла від мене під впливом того, що я відмовився фінансувати Опанасюка Петра і сказав, що цей чоловік має єдину мету – фінансову. Дружина ж заявила, що все майно, яке ми заробили за 20 років спільного життя, маючи бізнес, належить Опанасюку Петру, – розповідає чоловік.

За словами бізнесмена, на той момент, коли він вийшов із організації, в ній нараховувалося близько 100 груп осіб. Але які насправді масштаби цієї організації, він не знає, бо Петро Степанович відвідував й інші міста, такі як Львів, Житомир, особливо ж його цікавив Київ.

– Серед тих людей, яких я бачив у «Колі слухачів» у Рівному, є добре відомі в місті люди, і ви можете їх знати. На лекції приводили і дітей в тому ж числі. Наше православ’я Опанасюк називає юдо-християнством і запевняє, що всі ті храми і прихожани, які відвідують ті храми, – поклоняються антисвіту. І всі служби, богослужіння, які проходять у цих церквах, насправді не для Бога. Основна місія, з якою прийшов Петро Степанович, за його ж словами, – знищення нечисті і розбудова держави Україна. Він заявляє, що на даний момент на Землі проживає близько 50% нечисті, яку треба нищити. Але проблема в тому, що визначити, хто є нечисть, може тільки він. У свій час він заявив, що буде президентом України і першо-отцем, – розповідає Ясковець.

Варто зауважити, що Петро Опанасюк останні кілька років вів активну діяльність у сфері археології та історії, а також став співзасновником кількох підприємств. Він же і один із співавторів фільму про битву під Берестечком, в якому йдеться, що окремі факти були не висвітлені радянськими істориками.

Проте, на переконання Ясковця, така наукова діяльність – тільки прикриття.

Сімейні розборки?

Всі ці розповіді підтвердила і теща Анатолія Ясковця. Наостанок вона запевнила, що готова відмовитися від усього майна, аби тільки дочка – Ольга Ясковець та онуки вийшли із цього товариства.

Натомість сама Ольга (на фото) каже, що пішла від чоловіка, оскільки той її зрадив. І дітей нікуди не забирала – ті самі, почувши про батькову зраду, зібрали речі і поїхали з нею. Запевняє, що дітей на зустрічі «Кола слухачів» не брала, і сама є православна жінка. І всі слова чоловіка – то вигадки та маніпуляції, до яких він вдається, аби відсудити більше майна у процесі поділу нажитого після розлучення.

Жінка розповіла, що квартири вона й справді переписала на дружину та сина пана Опанасюка. Однак це був тимчасовий захід. За словами Ольги, коли вона пішла від чоловіка, їй у «Колі» позичили кругленьку суму грошей, і поки вона їх не віддала – своє майно вирішила переписати на родину Опанасюків. Тепер же борг у кілька десятків тисяч доларів вона повернула, тож могла б переоформити майно на себе, однак поки не може, бо правоохоронці взялися розбиратися у ситуації і «заморозили» майно.

Геть від «мінусових» родичів

Окрім Анатолія Ясковця, на прес-конференцію прийшов і чоловік покійної Алли Рибачук – Роман Томчишин. Він стверджує, що саме через відвідування цього товариства його дружини зараз немає серед живих. А йому доводиться боротися у судах за право успадкувати майно рідної жінки. За словами Романа, Алла тривалий час хворіла, тож частенько лікувалася. А після знайомства із Опанасюком жінка начебто навідріз відмовилася від допомоги фахівців. Стверджувала, що вона, як і Опанасюк, вважає, що медицина – це зло.

–  З часом я помітив, що у нас стосунки почали псуватися: дружина стала замкнутою, перестала звертатися до лікарів. Постійно молилася (практично через кожні дві години), одягнувши на себе білий балахон. Порвала усі відносини з друзями, вдома стала інертною до мене, дітей. Разом з тим, по кілька разів на день вона дзвонила до Опанасюка і всі свої дії повністю узгоджувала з ним. Навіть тоді, коли він був у Москві. Тоді ж у нашій сім’ї з’явився і «маятник» (рамка – ред.)… – розповідає Роман.

– В один прекрасний день дружина мені розказала, що всі люди діляться на «плюс» і «мінус». Плюсові люди  – світлі духом, люди від Бога, а мінусові – уся нечисть. Хто «плюс», а хто «мінус», визначає Опанасюк. Так вийшло, що і я, і діти, і мама Алли і найближчі наші друзі та родичі потрапили до «мінусових». Тому вона замкнулася в собі, не могла їсти з нами, спершу відокремилася в окрему кімнату, скрізь бачила нечисть і постійно дзвонила до Опанасюка, який помагав їй ту нечисть знищувати, – розповідає Роман.

Дивне поховання

За словами чоловіка, стан здоров’я дружини почав погіршуватися, усі вмовляння звернутися по допомогу до лікарів жінка ігнорувала, стверджувала, що медики – це нечисть і в неї є один лікар, який її вилікував, і це тільки її справа. А за півтора роки до смерті переїхала в іншу квартиру. Тоді ж чоловік зауважив, що з дому зникли документи на квартири, всі ювелірні прикраси. Алла звільнилася з роботи і практично не відповідала на дзвінки. А 18 січня цього року Роман дізнався, що його жінка померла.

Роман Томчишин переконаний: аби не «Коло слухачів», дружина його була б ще живою. Тіло своєї дружини, за словами Романа, йому довелося шукати, оскільки члени «Кола слухачів» не розповідали, де воно знаходиться, запевнивши: «Такою була остання воля покійної».

– Поховали її в селі Ходоси (звідки і сам Петро Опанасюк), бо це теж начебто була її воля. Хоча там у нас не було нікого і нічого. Поховали поруч із могилою, на якій восьмикутна зірка, – веде далі Роман Томчишин.

Учасники прес-конференції-відповіді

Справи майнові, грошові і спадкові

Згодом чоловік з’ясував, що чомусь у спадковій справі як спадкоємиця з’явилася Ольга Ясковець. Далі пішли судові позови. Перший від фірми «Волиньбудсервіс», власником якої була сім’я Ясковців: вимагали відшкодування за ремонт у двокімнатній квартирі, де останній рік жила Алла. За словами Томчишина, сума відшкодування сягнула 880 тисяч гривень.

– Далі – цікавіше: від Ольги Ясковець пішов позов про відсторонення мене і дітей від спадковості на її користь. І знову тепер позов із компенсацією ремонту, тільки вже в сумі 980 тисяч гривень. Ці справи і зараз висять у суді. Звичайно, я написав заяву до поліції. Майно арештували, проте поки справи не рухаються, – резюмував чоловік.

Сам Опанасюк заперечує, що кого-небудь лікував за допомогою так званої рамки. Стверджує, що допомагав, зрештою як і всі можуть:

– Я хіба можу сказати, що допомагаю, але так, як і кожен допомагає – словом. Рамка не лікує. Рамка – це біолокація. Це здавна відома техніка, називалася вона лозоходство. Хто опанував цю техніку, ну от я запрошував, прийдете – ми дещо покажемо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Секта» чи товариство за інтересами? Відомий рівнянин – про «Коло слухачів»

Що кажуть у поліції?

Найперша заява до правоохоронців від потерпілої сторони (Романа Томчишина) надійшла у січні 2018 року. За даними поліції, потерпілий заявив, що відомі йому особи шляхом обману та шахрайських дій змусили його дружину, яка згодом померла, переписати на підозрюваних квартиру.

– У ході перевірок правоохоронцям стало відомо про діяльність певного кола осіб, які мають зареєстровану громадську організацію і які проводять свою діяльність із людьми. Через півроку до нас звернулася мати загиблої особи, яка повідомила, що, на її думку, її дочка померла від діяльності чоловіка, який нібито її отруїв. На даний момент у нас створена група слідчих рівненського відділу поліції, яка здійснює досудове розслідування більше як десяти кримінальних проваджень. Серед них є шахрайство в особливо великих розмірах, серед них є підробка документів, а також до нас надходили заяви від потерпілих, які є членами цієї організації, про нанесення легких тілесних ушкоджень (ст.125 КК України). Слідчі дії тривають, ми продовжуємо встановлювати усіх фігурантів цих кримінальних справ. Продовжуємо встановлювати потерпілих і власне досліджуємо діяльність цієї організації.  «Коло слухачів» позиціонує себе як громадська організація, яка займається дослідженням української культури, українських цінностей. Статті про створення сектантських організацій у поліції поки що нема. Можливо, у подальшому випливуть нові факти, – розповідає речниця НП в Рівненській області Ольга Ангелова.

Слово – «Колу слухачів»

На переконання Петра Опанасюка, подібні звинувачення – ніщо інше, як тиск на організацію, яка вивчає альтернативну історію. А всі висловлювання по відношенню до нього – вигадка.  Мовляв, ніколи себе не називав Ісусом Христом у четвертому переродженні і тим паче не проводив ніяких обрядів. Натомість отримав про себе з Інтернету багато брудної інформації. А почалося, мовляв, усе ще з літа минулого року.

– Ми це відчували ще й раніше, тільки-но вийшов на екрани наш фільм «Битва під Берестечком за Україну». Почалася біля нашої групи ця возня. Ми це бачили, але відслідкувати до кінця не змогли. У даному випадку Ясковець є інструментом, не більше. Я дуже розумів, у кого, в чиїх руках він, розумів, що добратися було практично неможливо, товариство чисте. Потрібно було знайти такого, хто б почав лити бруд і звинувачення в такому плані. Через те були зроблені оці маса кримінальних справ і цивільних… Тепер звинувачують у тому, що забрали майно, я вам кажу по-правді: ніхто на гривню, на копійку не забрав їхнього майна. Тепер будемо виясняти все до останньої коми, – запевнив Опанасюк.

Хто ці таємничі особи, які, за словами Опанасюка, чинять тиск на «Коло слухачів», він не каже. Мовляв, не має для цього достатніх доказів.

«Треба говорити»

У свою чергу адвокатка Анатолія Ясковця Юлія Щербяк розповідає, що правоохоронці 4 роки розслідують 18 кримінальних проваджень щодо діяльності цього товариства. Йдеться, мовляв, не тільки про шахрайство в особливо великих розмірах, підроблення документів, а й про створення релігійної організації і проведення обрядів, які несуть шкоду здоров’ю та практикують статеву розбещеність.

– Це нестандартна справа. Вони трапляються у практиці. І в Рівному, коли ми з колегами обговорювали якусь стратегію, всі дивуються: невже подібне відбувається тут? Так, відбувається, і про це треба говорити, застерегти тих людей, які відвідують цю організацію. Ці люди, які сьогодні розповіли свою історію, не єдині потерпілі. У цій справі є економічна складова. Таких людей, які вчиняють економічні злочини, цікавлять в першу чергу ті, в кого є що взяти. І реалізація цієї економічної складової потребує юридичної підтримки. Тобто у справі є адвокати, які розповідають, як відібрати майно, як реалізувати злочинну схему. Таких адвокатів уже притягнено до дисциплінарної відповідальності. Є результати нашої роботи і є вже наслідки для таких правників, на яких ґрунтується позиція протилежної сторони. Прикро це зауважувати, але в адвокатських колах є і такі люди, – резюмує Юлія Щербяк.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ