У Рівному відбувся мітинг-реквієм з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом

Відзначення 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Рівному розпочали з традиційного покладання квітів до пам'ятного знаку «Загиблим за Україну», що поруч із будівлею Рівненської міської ради. 

Очільник міста Володимир Хомко та голова обласної державної адміністрації Олексій Муляренко, керівники установ та організацій спільно поклали до пам’ятника кошики квітів, оформлених у національних кольорах України і звернулися до громади та присутніх ветеранів Другої світової, із запрошенням взяти участь у мітингу з вшанування перемоги над нацизмом на військовому меморіалі на кладовищі «Дубенське».

Під час мітингу-реквієму на військовому кладовищі, міський голова Рівного Володимир Хомко звернувся до громади Рівного з привітанням та побажанням здоров’я, довголіття та щирої поваги від рівнян.

Він нагадав, що 9 травня громада міста та ветерани традиційно збираються на цьому меморіалі не тільки, щоб вшанувати пам’ять тих, хто здобував перемогу у Другій світовій війні, а й тих, хто віддав здоров’я та життя на фронті чи в партизанських загонах, хто допомагав у тилу своєю титанічною працею, хто зазнав тортур у концентраційних таборах і полоні.

– Шановна громадо! Сьогодні наш святий обов’язок передати наступним поколінням – пам’ять про ті страшні дні війни і дні героїзму нашого народу, адже війна не оминула жодну українську родину.  Пам’ятаємо про це назавжди, – звернувся до присутніх Володимир Хомко.

Мер міста також нагадав, що після Другої світової війни у Рівному проживало декілька тисяч  ветеранів та визволителів нашого міста. Ще у 2000 році на парад вийшли понад півтори тисячі ветеранів, які пройшли військовими шляхами та 50 визволителів нашого міста. На жаль, з останнім із них, 92-річним Андрієм Моїсеєнком Рівне попрощалося два роки тому.

На сьогодні  у Рівному проживає 125 ветеранів Другої світової війни, кожному із яких понад 90 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рівненські ветерани вшанували полеглих у Другій світовій війні земляків

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ