У Рівному відкрилась виставка унікальних світлин французької фотомисткині

Вчора, 3 квітня у Рівному відбулося офіційне відкриття фестивалю французької культури «Французька весна в Україні». Це вже 15-й фестиваль, який щорічно проходить в 9 українських містах і триває протягом місяця.

У Рівному фестиваль розпочався із візуального мистецтва, яке у Виставковій залі Міського будинку культури представлено виставкою фотографій Аделін Кейл. На відкриття виставки завітала сама авторка, а також Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, яка і оголосила «Французьку весну» у Рівному відкритою.

– Весь квітень ваше місто житиме у ритмі «Французької весни», – зазначила Ізабель Дюмон. –  Цей фестиваль пропонує багату і різноманітну програму, яка розважає і водночас спонукає до роздумів. Це програма на всі смаки, для будь-якого віку та для всіх соціальних груп. Це результат плідної співпраці протягом багатьох років з українськими державними та приватними установами, результат напруженої роботи Французького інституту та організації «Альянс Франсез». А також це нагода запропонувати українській публіці подорож у різноманітні французькі мистецькі жанри – від музики до театру, від літератури до кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівнян чекають довгі ночі короткого метра та екранізація літературних творів

Французька фотографиня Аделін Кейл є лауреатом численних премій, і «Альянс Франсез Рівного» вибрав для фестивалю один із циклів її робіт під назвою «Невеликий безлад світу». Виставка провокує глядача поміркувати над питанням, що ми згодом зберігаємо в пам’яті із побаченого колись?

Особливістю виставки є те, що представлені роботи – абсолютно не ретушовані і ніяк спеціально не оброблялися. Більше того, вони робилися не на професійному обладнанні, а за допомогою телефона.

– Я вже 20 років працюю фотографом, але якщо раніше працювала із фотоапаратом, то нещодавно вирішила використовувати такий прилад, який зараз кожен з нас має у кишені – телефон, – пояснює свою серію фото Аделін. –  Нові технології розраховані на те, щоб давати нам дуже гладку і рівну картинку, і мені потрібно було шукати розмір для цих технологій. Я зрозуміла, що телефон він якраз і збирає картинки разом в панорамний вид і дає нам можливість бачити реальну картину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Креативний джаз, чуттєвий рок та фортепіанна класика для лівої руки – музика Французької весни у Рівному

Аделін розповіла, що її фото – це кадри, зроблені хвилина за хвилиною, але це не монтаж.

– Вони робилися протягом 10-15 хвилин, і таким чином, коли ми будемо розглядати деталі, ми не побачимо багатьох речей. Адже коли ми бачимо одну й ту ж саму картинку, в результаті ми не запам’ятовуємо багато деталей, тому я й хотіла передати те, що залишається в нашій пам’яті від картинки.

Авторка подякувала мережі «Альянс Франсез» і міській владі за запрошення і можливість відкрити для себе Україну та представити у Рівному свої роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному покажуть виставу про останні години життя Сталіна

Програма “Французької весни” у Рівному:

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ