У Рівному відкриється виставка, присвячена УПА

6 березня, об 11:00, в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкривається виставка «Українська Повстанська Армія – відповідь нескореного народу».

Виставка є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого Державного архіву Служби безпеки України.

УПА була єдиною військовою силою у Другій світовій війні, яка визначала стратегічною метою створення незалежної Української держави, відповідно боротьба розгорталася проти усіх держав, що намагалися завадити цьому: проти гітлерівської Німеччини, сталінського Радянського Союзу та тодішньої Польщі. Через лави УПА пройшло понад сто тисяч осіб. За участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона осіб.

Загальна площа території, охопленої повстанським рухом у 1944 році, становила близько 150 тисяч квадратних кілометрів, на ній проживало близько 15 мільйонів людей. Це приблизно чверть площі теперішньої Української держави. Разом із тим націоналістичне підпілля ОУН, пов’язане з УПА, діяло на території всієї України, включно з Кримом та Донбасом.

Окремим блоком на виставці представлені фото- і документальні матеріали до 110-ї річниці з дня народження отамана Тараса Бульби-Боровця (командира партизанських відділів «Поліська Січ», УПА та УНРА в часи Другої світової війни), в рамках проведення Всеукраїнської акції «Поліська Січ» за підтримки Управління у справах молоді та спорту Рівненської облдержадміністрації та Міністерства молоді і спорту України.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ