Власники “задвоєних” квартир сподіваються на суд, але готові йти і в поліцію

Проблеми навколо скандального довгобуду «Рівненська брама» продовжуються. Близько трьох сотень рівнян придбали квартири в житловому комплексі, який так і не здали в експлуатацію. Окрім вже відомих проблем зі змінами власників житлового комплексу, з’ясувалося, що частину квартир забудовник продав двічі різним людям.

Частина пайовиків «Рівненської брами» відстоюють свої права на чесно придбані квартири у Рівненському міському суді. Люди заплатили чималі кошти за житло в новобудові, однак не відомо, чи зможуть заселитися в нього.

– В травні 2017 року придбала квартиру, а в лютому цього року мені повідомили, що моя квартира задвоєна. Тобто продали мені і ще одній людині. Коли дізналася про це – не повірила, емоцій просто не було. Дуже образливо, тому що багато років збирала гроші, в мене йде стовідсоткова оплата в банку. На квартиру я витратила більше 800 тисяч гривень. Ми збирали гроші, позичали в родичів. До цього часу ще не віддали гроші, але свою квартиру хочемо повернути. Зараз відбудеться суд і ми боїмося, щоб визнання майнових прав не отримав хтось інший, – розповіла власниця квартири в «Рівненській брамі» Наталія Кізім.

Ошукані власники квартир, які опинилися у схожій ситуації, створили ініціативну групу, щоб розібратися з проблемою. Вони припускають, що подвійні права власності на одні і ті ж квартири могли виникнути через зміну власника.

За словами адвоката Алли Філатової, її клієнти оплатили через банк всю суму, мають всі необхідні підтвердження. Тоді як інша особа одним платежем готівкою придбала ті ж квартири на загальну суму близько 10 мільйонів гривень. До слова, представники забудовника з’являються на судові засідання і не визнають майнові права даного громадянина на ці квартири.

– Забудовники пояснюють нам, що оскільки деяка частина коштів надходила офіційно через банк, а деяка бралася через касові ордера, можливо, не всі кошти проходили належним чином. За попередньої інформацією, у правоохоронних органах жодної заяви немає ні від «Брами», ні від пайовиків.  Хоча при такій ситуації можна говорити, що це карне діяння. Якщо ці кошти не проведені або квартири продаються двічі, то тут всі ознаки шахрайства. Проте жоден фігурант справи не звернувся до поліції. Якщо наше питання не вирішиться, мої клієнти налаштовані дуже рішуче і однозначно ми підемо в правоохоронні органи з відповідними заявами, – говорить адвокатка.

Пізніше стало відомо, що забудовник погодився повернути людям кошти за дві спірні квартири. Однак доля інших, так званих подвоєних квартир залишається невирішеною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ошукані рівняни поїхали «бомжувати» під Хмельницьку міськраду

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ