У Рівному закликають весну за допомогою гонгів і хангів

У мережі Фейбсук з’явилося відео, як відомий рівненський музикант-лірник, популяризатор етно-музики Андрій Ляшук закликає весну за допомогою… хангу - перкусійного інструменту, що складається з двох з'єднаних металевих напівсфер.  

– Сьогодні закликав весну до Рівного за допомогою цього фантастичного інструменту. Бачте як відразу стало сонячно і тепло. Інструмент для цього обряду був люб’язно наданий Tanya Kucheruk. В кадр не потрапили гонги та чаші. Так що, панове рівненські перкусіоністи, кому цікаво мати такі інструменти, звертайтесь, – написав Андрій Ляшук у своєму пості.

Крім цього, Андрій Лірник нагадав, що 15 березня у Рівному відбудеться виступ литовського музиканта, звукотерапевта, гонг-майстра Андреюса Сутугінуса «Купання в звуках гонгів». Чоловік володіє колекцією архаїчних інструментів, зібраних з усього світу. Та чи не найбільшою його гордістю є велетенський гонг, єдиний у світі із знаками стихій і п’ятого елемента. Музикант, який переймав майстерність живого звучання у Європі, США, Індії та Монголії, переконує: звук гонга впливає на внутрішні коливання організму людини.

Опубліковано Андрієм Ляшуком 4 березень 2018 р.

15 березня у Міському будинку культури рівняни зможуть на власні очі побачити, як саме це відбувається. Купання в звуках Гонгів – концерт-медитація, терапія звуком, поле можливостей. Під час концерту звучать інструменти із колекції Майстра – симфонічні та планетарні Гонги, співаючі тибетські та кришталеві чаші, тінькші (дзвіночки), сопілки, шруті (фісгармонія), окарини, сансули, оушендрам, Конх (велетенська раковина) та ін.

Концерт можна слухати у будь-який зручний спосіб, проте учасники зазвичай розташовуються лежачи.

Організатори радять брати з собо килимок для йоги або каремат та плед чи спальний мішок.

Довідково:

Ханг (нім. Hang) — перкусійний інструмент, що складається з двох з’єднаних металевих напівсфер.

Інструмент був створений в 2000 році Феліксом Ронером (Felix Rohner) та Сабіною Шерер (Sabina Schärer) (компанія PANArt) з швейцарського міста Берн в результаті тривалого дослідження сталевого карибського барабана та багатьох інших резонуючих перкусійних інструментів з усього світу: гонгу, традиційного індонезійського оркестру  — гамелану, гатаму, барабанів, дзвіночків та музичної пили.

Назва Hang обумовлено грою слів від імені майстрів, але офіційно вважається, що воно пов’язане зі словом «рука» на бернському діалекті німецької мови. Назва музичного інструменту є зареєстрованою торговою маркою.

Замовити або купити оригінальний Ханг у музичному магазині практично неможливо. Інструмент ніколи не вироблявся масово. У світі нараховується близько 80 виробників аналогічних музичних інструментів. Лише невелика частина може запропонувати якісне звучання своїх інструментів, та й офіційну ліцензію PANArt на виготовлення мають одиниці.

 

 

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ