У службі таксі не пустили інспекторів праці для перевірки

До Управління Держпраці у Рівненській області звернулися громадяни з інформацією про нелегальну працю та порушення трудових прав найманих працівників на підприємстві, що надає послуги таксі.

Це звернення стало підставою для інспекційного відвідування суб’єкта господарювання, який використовує найману працю.

Але коли інспектори праці прийшли перевірити правдивість викладених у зверненні фактів, то їх діяльності було створено перешкоду. Фахівців Управління не допустили до виробничих, службових, адміністративних приміщень, в яких використовується наймана праця.

У результаті цих дій інспектори склали акт про неможливість проведення інспекційного відвідування. Таке недопущення до інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин є підставою для винесення постанови про накладення штрафу.  Роботодавцю доведеться сплати штраф, передбачений аб. 7 ч. 2 статті 265 Кодексу законів про працю України:  у розмірі 100  мінімальних заробітних плат  (3723 грн х100= 372 300 грн)

Управління Держпраці нагадує, що порушення трудового законодавства може відгукнутися «серйозними» розмірами фінансових санкцій і адмінштрафами.

За порушення трудового законодавства роботодавцю загрожують фінансові санкції (ст. 265 КЗпП), а його посадовим особам — адмінштрафи (ст. 41 КпАП). Крім того, за порушення законодавства про працю загрожує кримінальна відповідальність (ст. 170, ст. 172 — 175 ККУ).

Фінансові санкції. Відзначимо, що ст. 265 КЗпП передбачено відповідальність у вигляді штрафів за порушення законодавства про працю для юридичних і фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю (тобто роботодавців). Такі штрафи є фінансовими санкціями і не належать до адміністративно-господарських санкцій, визначених гл. 27 ГКУ.

Розмір штрафів, передбачених ст. 265 КЗпП, прив’язаний до розміру МЗП, встановленої законом на момент виявлення порушення. Нагадаємо, що з 01.01.2018 р. розмір МЗП становить 3723 грн. (ст. 8 Закону про Держбюджет-2018).

 

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ