В один із острозьких музеїв туристів заманюватимуть на «Лавку достатку»

До відкриття туристичного сезону в Острозькому музеї нумізматики встановили «Лавку достатку». Новий «експонат» було виготовлено лише тиждень тому, і тепер туристи, які завітають до музею, можуть сподіватися, що розбагатіють, посидівши на такій лаві та зробивши на ній фото.

Художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника Острога, мистецтвознавець, історик та відомий колекціонер Микола Бендюк розповідає, що ідея створити таку лавку виникла ще років п’ять тому у тодішніх студентів Острозької академії Андрія Брижука, Богдана Шляхова, Богдана Новака та Олександра Денисюка. І от нарешті ідею було втілено в життя.

– Для туристів це стане непоганою атракцією. Можна буде сісти на лавку, сфотографуватись і надіятись, що матеріальний стан «сидячого» відразу покращиться, – говорить Микола Бендюк. – Просто ті студенти давно вже закінчили академію, а проект був не реалізованим, тому я й вирішив, що вже назріла пора для актуалізації лави. Крім того, необхідно постійно підтримувати інтерес в туристів новими цікавинками.

На оздоблення лавки пішло більше 700 сучасних українських п’ятаків. Монети, каже Микола Бендюк, він збирав протягом двох років. Щоб не сідати на тризуб, на саму лаву копійки поклали п’ятірками доверху, верхня ж частина – спинка – інкрустована тією стороною, що зображує Державний герб.

Вибір номіналу був обумовлений тим, що п’ять копійок мають найбільший  розмір, пояснює колекціонер. «Лавку достатку» виготовили в острозькому музеї за проектом Миколи Бендюка, він же розробив і виготовив корону до лави.

 

– Ця лава не є копією чи аналогом якоїсь лави певного історичного періоду. Це еклектична річ, яка поєднує в собі і готичні, і барокові елементи, –  пояснює мистецтвознавець. –  Тут основною метою було не дотримуватись якогось стилю, а надати їй такого вигляду, щоб турист захотів на неї сісти і сфотографуватися.

Лаву розмістили в Музеї нумізматики. Сісти на неї одночасно можуть дві людини.

Довідково:

Музей нумізматики — постійно діюча нумізматична виставка Державного історико-культурного заповідника міста Острога.

Музей знаходиться у приміщенні колишнього житлового будинку Штейненбергів (19 століття). Фонд музею нараховує понад 11 тисяч одиниць зберігання. До зібрання належать монети, грошові сурогати, нагороди, бони, цінні папери, шати до ікон.

Особливий інтерес в експозиції музею представляє колекція українських грошових знаків 20 століття. Серед найцікавіших експонатів – підбірка паперових грошей українських міст – Одеси, Житомира, Кременця, Острога, загальнодержавні гроші та цінні папери періоду національно-визвольних змагань 1917-1921 років.

Не менш цікавим явищем представленим в експозиції музею є скарби 17 і 20 століть.

Музей володіє повною колекцією, однією з двох в Україні, пам’ятних та ювілейних монет Національного банку України.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ