В яких закладах Рівненщини «кульгає» протипожежна безпека

Рівненські МНСники повідомили проміжні результати перевірок місць із масовим перебуванням людей, які наразі тривають в області. Загалом перевіркам на Рівненщині підлягає більше тисячі об’єктів.

Станом на 18 квітня встигли перевірити 114 закладів. З них – 87 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, 3 заклади охорони здоров’я, 24 торгівельні підприємства та установи. У деяких закладах виявили грубі порушення.

За результатами перевірок складено 25 адміністративних позовів, які направлено до Рівненського окружного адміністративного суду. Ще 120 адмінпротоколів винесено на керівників тих закладів, де проводилися перевірки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через кемеровську пожежу на рівненські ТРЦ чекають перевірки

До переліку об’єктів з масовим перебуванням людей, у ході перевірок яких були виявлені порушення, увійшли переважно дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади. Серед 42 закладів з неналежним станом протипожежної безпеки 12 шкіл та садочків знаходяться у Рівному.

ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8  

м. Рівне, вул. Князя Острозького, 20

ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1  м. Рівне, вул. Литовська, 11
ДНЗ № 45  м. Рівне, вул. Литовська, 10
ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9  м. Рівне, вул. Марка Вовчка, 29-А
ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18  м. Рівне, вул. Карпінського,
15-А
ЗОШ І-ІІ ступенів № 16 м. Рівне, вул. В.Чорновола, 101
ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10  м. Рівне, вул. Видумка, 26
ДНЗ № 41 м. Рівне, вул. Гранична, 4-А
ЗОШ № 11 м. Рівне, вул. Д. Галицького,
14-А
РКГ «Престиж» м. Рівне, вул. Д.Галицького, 15
НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей” № 19 м. Рівне, вул. Макарова, 48
ЗОШ І-ІІІ ст. № 23 м. Рівне, вул. Вербова, 42

 

З повним переліком закладів Рівненщини, в яких виявили порушення, можна ознайомитися на сайті обласного управління ДСНС.

– Серед основних порушень – відсутність або несправність автоматичних систем протипожежного захисту. В більшості це стосується закладів державної форми власності – шкіл, дитячих садочків тощо. Також проблемою залишаються шляхи евакуації в приміщеннях. Вони або захаращені, або відсутні, або їх кількість недостатня. Кожен може зайти на наш сайт, визначити безпеку або небезпеку конкретного закладу і прийняти рішення, чи варто його відвідувати, – розповів заступник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області Олег Панюк.

Перевірки у місцях з масовим перебуванням людей триватимуть до середини червня. Особливу вагу МНСники приділяють об’єктам з високим ступенем ризику. Це газозаправні станції, АЗС, нафтобази, об’єкти нового будівництва та багатоповерхівки. Такі об’єкти відпрацьовують з виїздом пожежної техніки.

За словами Олега Панюка, одним з невирішених питань є стан протипожежної безпеки в об’єктах, які здали в експлуатацію під час мораторію на перевірки. Адже зараз достатньо складно привести до ладу наявні порушення у цих закладах.

Подібні проблеми загрожують незаконно зведеним житловим будинкам, до яких має претензії обласна ДАБІ. Наразі триває судова тяганина із забудовником на вул. Гайдамацькій, 13 Василем Немешем, який всупереч будівельним нормам, намагається звести чергову «коробку» в районі МЖК. В ході перевірок ДАБІ також виявила 12 незаконних автозаправних станцій, лише одну із них демонтували.

– Виникає багато запитань до АЗС, яка з’явилася на парковці ТРЦ «Екватор». На всі наші звернення ніхто так не дав відповідь. Вже більше місяця власника цієї заправки шукає Нацполіція і не може знайти. Є об’єкти, які в розшуку з липня 2015 року, і ми досі не можемо знайти власників, – обурюється начальник Рівненської обласної ДАБІ Ігор Мічуда.

Значні порушення виявили у навчальних закладах. Це пояснюють недостатньою кількістю виділених коштів на потреби протипожежної безпеки шкіл та садочків. Управління освіти розробило програму, де є розділ, який стосується питання охорони безпеки.

– У минулому році на 70 тисяч гривень було придбано сертифіковані вогнегасники. Також виділяються кошти на заміну дверей в електрощитових. В більшості закладів сигналізація знаходиться в несправному стані. Не можна економити на безпеці дітей, – додала заступник начальника міського управління освіти Катерина Сичик.

МНСники кажуть, що здебільшого пожежі виникають у підсобних приміщеннях, електрощитових, на дахах та підвалах. Як і раніше, у Рівному немає необхідної техніки, щоб запобігти можливій пожежі на верхніх поверхах найвищих будинків. При цьому, в обласному центрі є низка чотирнадцятиповерхових та один 16-поверховий будинок.

– Ці багатоповерхівки відпрацьовуємо з особовим складом. Проводимо навчання з евакуації, пояснюємо, що заборонена евакуація ліфтами, – говорить заступник начальника обласної ДСНС.

Часто мешканці самі себе наражають на небезпеку, зрізаючи пожежні драбини біля балконів та «зашиваючи» їх пластиком.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ