«Верес» тричі покарав «Динамо» на морозній «Львів-Арені»

Рівненський «Верес» нарешті перервав невтішну статистику очних протистоянь з київським «Динамо», здобувши першу в історії перемогу над багаторазовим чемпіоном України. Рівнянам вдалося краще адаптуватися до непростих погодних умов та важкого поля. Крім того, підопічні Свіркова виглядали свіжішими на фоні втомленого єврокубковим матчем «Динамо», закономірно здобувши три очки.

Активних рівненських уболівальників не злякати дванадцятиградусним морозом, тому у Львові «Верес» не залишився без підтримки. На стадіоні зібралося близько трьох тисяч глядачів, левова частина з яких підтримувала саме рівненську команду.

В порівнянні з матчем проти «Ворскли» головний тренер «Вереса» зробив лише одну заміну – замість Западні зліва в півзахисті вийшов бразилець Пепі. Через перебір жовтих карток гру пропускав нападник Михайло Сергійчук.

На правах фаворита матч дещо активніше розпочали динамівці. «Верес» зі старту наситив оборонні редути, при першій ліпшій можливості виходячи в контратаки. На 13-ій хвилині рівняни несподівано повели в рахунку. Грубої помилки припустився Морозюк, який в своєму штрафному вирішив відкотити м’яч Рудьку. Цю безглузду передачу перехопив Куліш і розібравшись з голкіпером «Динамо» закотив м’яч в порожні ворота. Менш ніж за десять хвилин господарі подвоїли рахунок. Швидку контратаку розпочав Степанюк, віддав на Куліша, якого в штрафному майданчику з порушенням правил зупинив Ротань. Арбітр був невблаганний до динамівця – пряме вилучення та пенальті. Одинадцятиметровий впевнено реалізував Сімінін.

Отримавши чисельну перевагу, гравці «Вереса» відійшли на свою половину поля, віддавши м’яч під контроль киянам. Ближче до завершення тайму гості зуміли відквитати один гол: новачок «Динамо» Вербіч здійснив слаломний прорив лівим флангом та віддав м’яч Циганкову, який з близької відстані забив у незахищені ворота. На перерву команди пішли за рахунку 2:1 на користь «Вереса».

Другу половину гри київські футболісти знову розпочали активніше – наче це у «Вереса» на одного гравця менше. В одному з епізодів у гру довелося вступати Олександру Бандурі. Голкіпер «Вереса» спочатку парирував удар Морозюка, а згодом завадив добити м’яч у ворота Бурді.

Ближче до середини тайму «Динамо» залишилося вдев’ятьох. Бурда, який вже мав жовту картку, грубо «скосив» Степанюка та побачив перед собою другий «гірчичник». Найактивніший у цьому матчі Руслан Степанюк за дві хвилини мав нагоду збільшити перевагу своєї команди, втім поцілив у стійку.

На 72-ій хвилині рефері покарав другою жовтою карткою захисника «Вереса» Сергія Сімініна. Однак, «Верес» в цій грі було вже не зупинити. Рівняни під кінець матчу заграли активніше і закономірно забили втретє. Кожанов прострілив з правого флангу, а Степанюк обережно підсік м’яч над Рудьком. В останні хвилини матчу динамівці змирилися з фіаско, а рівняни не форсували свої атаки, намагаючись довше притримати м’яч. У протистоянні двох білоруських тренерів сильнішим виявився новоспечений коуч «Вереса» Юрій Свірков – 3:1!

Перемога дозволила червоно-чорним вийти на 5 місце в турнірній таблиці та забезпечити собі місце у першій шістці на другу частину чемпіонату.

– По-перше, хочу привітати «Динамо» з виходом в черговий етап Ліги Європи. Ми розуміли, що суперник буде грати на фоні втоми. Вони зробили три заміни, це внесло певні зміни в структуру гри і ми цим скористалися. Після другого голу ми самі не повірили, що таке може бути. Гра з нашого боку трішки зламалася, це заслуга «Динамо», тому що гравці у них високого класу, вони швидші, тому нам було складно, – сказав після матчу наставник «Вереса» Юрій Свірков.

Останню гру першої частини чемпіонату «Верес» проведе наступної неділі, 4 березня на «Оболонь-Арені» у Києві – проти «Сталі». Поєдинок розпочнеться о 14:00. Після цього шість перших команд чемпіонату, до числа яких вже увійшов «Верес», розіграють між собою чемпіонство та місця у єврокубках на наступний сезон.