Виставка «Українська Повстанська Армія – відповідь нескореного народу» у Рівному

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Українська Повстанська Армія – відповідь нескореного народу».

Виставка, що є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого Державного архіву Служби безпеки України, є пересувною і мандрує українськими містами. Нині до кінця березня виставка експонуватиметься в обласному краєзнавчому музеї, а потім вирушить по районних центрах Рівненщини.

На тематичних стендах виставки представлені такі аспекти діяльності українського повстанського руху як портрет повстанця, початок збройного повстання і перші бої УПА проти нацистів, кількість загиблих у боротьбі з нацизмом, бої УПА проти каральних військ у 1943 році, Україна в огні у 43-44 рр., війна з нацизмом у Галичині, інформаційно-ідеологічне протиборство, озброєння, запілля, нагороди, українські націоналісти у нацистських тюрмах і концтаборах, протистояння УПА радянському тоталітаризму після завершення Другої світової війни тощо.

“Можливо, дехто з майбутніх критиків нашої боротьби засуджуватиме її, мовляв, забагато жертв вона потягла за собою. Та цим критикам я відповім коротко: свобода – це такий скарб, що навіть найбільші жертви – не завеликі”. Михайло Дяченко – “Марко Боєслав”, 1951.

В рамках проведення Всеукраїнської акції «Поліська Січ» окремим блоком на виставці представлені фото- і документальні матеріали до 110-ї річниці з дня народження отамана Тараса Бульби-Боровця  – командира партизанських відділів «Поліська Січ», УПА та УНРА в часи Другої світової війни.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ