Хто «кинув» студентів рівненського коледжу?

Ректор Міжнародного економіко-гуманітарного університету Анатолій Дем’янчук зібрав прес-конференцію, на якій роз’яснив ситуацію, що склалася з Рівненським економіко-гуманітарним та інженерним коледжем. Навчальний заклад, який був створений на базі університету у 2002 році, нині переживає не найкращі часи. З 2013 року коледж фактично існує без директора.

Останній законний керівник навчального закладу Петро Тадеєв сам себе звільнив з посади директора, згодом намагаючись залишитись у керма на громадських засадах за допомогою юридичних схем. РЕГІК не має власного навчального корпусу, лише орендуючи приміщення. Через загадкові фінансові операції так званого «керівництва», навчальний заклад завис у багатотисячних боргах. Найбільше страждають від таких пертурбацій – студенти та їх батьки, які платять кошти за навчання невідомо кому та залишені практично напризволяще.

З моменту заснування коледж базувався та успішно функціонував на вулиці Степана Дем’янчука – поблизу головних корпусів «старшого брата» (університету МЕГУ). Суттєві зміни у діяльності навчального закладу настали на початку 2013 року, коли тодішній директор РЕГІКа Петро Тадеєв сам звільнив себе з посади директора коледжу. Попередньо він влаштувався на роботу в НУВГП, але планував працювати у двох навчальних закладах за сумісництвом.

– Юридично тільки збори засновників можуть призначати директора коледжу. Петро Тадеєв забув, що Закон України забороняє займати дві керівні посади одночасно. 11 січня 2013 року виходить наказ: «Звільнити Петра Тадеєва, директора коледжу, за згодою сторін». Таким чином, де-юре з 1 лютого того року директора коледжу немає. Директора повинні були призначити на зборах засновників. Не дивлячись на це, 1 лютого видається ще один наказ, який взагалі не мав права з’явитись: «Про прийняття на роботу за сумісництвом Петра Тадеєва». Сам себе звільнив і знову призначив. 1 квітня з’являється надзвичайно дивний наказ: «Директора коледжу за сумісництвом Петра Тадеєва прийняти на роботу на громадських засадах». Такого я ніколи не зустрічав за весь період своєї роботи, – говорить ректор МЕГУ Анатолій Дем’янчук.

Протягом останніх років засновники коледжу неодноразово проводили збори, на яких щоразу були відсутні Петро та Юрій Тадеєви. Було вирішено створити спеціальну комісію, яка б перевірила фінансовий стан навчального закладу. За її результатами підтвердився не лише мінусовий баланс, а й величезні борги коледжу по орендній платі, заробітній платі викладачів та інших питаннях. Крім того, загадково зникли кошти, перераховані студентами за навчання. У бухгалтерському звіті з’явилися цікаві деталі призначення коштів.

– Грошей в коледжі начебто немає, але видаються накази про преміювання його працівників. Створюється громадська організація, благодійний фонд. З фонду беруться гроші на різні потреби. Перебуваючи на громадських засадах, користуються службовим автомобілем, його заправляють, обслуговують, їздять у відрядження за кордон, оплачують послуги мобільного зв’язку. Це все кошти, які повинні йти на навчальний процес, на розвиток бази, розвиток коледжу. А вони йдуть на задоволення особистих потреб, – обурюється співзасновник Рівненського економіко-гуманітарного та інженерного коледжу Анатолій Дем’янук.

Частково вирішити ситуацію вдалося завдяки домовленості батьківського комітету та керівництва МЕГУ. Оскільки кошти з рахунку коледжу зникли, а студентам потрібно було десь навчатися, батьки оплатили навчання дітей, а університет надав для занять свій корпус. Навчальний процес поступово стабілізувався, скоротився загальний борг. Самі студенти були задоволені такими змінами, однак Петро Тадеєв знову нагадав про себе, намагаючись через суд довести, що він є законним директором коледжу.

– Збираються збори засновників. На них неодноразово кликали Петра і Юрія Тадеєвих. Жодного разу вони не прийшли, хоча всі інші засновники були. Петро Тадеєв згадав, що він був директором коледжу і подав в суд на один із протоколів зборів засновників. Суд скасовує ці збори, але не призначає на посаду директора. Іде зворотна реакція. Петро Тадеєв знову вважає себе директором коледжу, починає збирати мітинги. Знову не приходить на збори засновників. Він їх ігнорує через те, що буде прийнято рішення про його звільнення і буде призначена аудиторська перевірка. І ця колізія тягнеться вже 4 роки, – пояснює ректор МЕГУ.

Наразі студенти коледжу навчаються в Європейському університеті, частина пар проходить в Кооперативному коледжі. МЕГУ, в свою чергу, вирішив припинити угоду з РЕГІКом про навчальний процес. Ректор університету зазначає, що за студентів коледжу немає кому відповідати, адже ані законного директора, ані його заступника у закладі немає.

На 30 квітня заплановані чергові збори засновників коледжу. Анатолій Дем’янчук припускає, що вони знову не відбудуться через неявку Петра Тадеєва. Невизначеною лишається й подальша доля навчального закладу та сотень студентів. Не виключений варіант, що у вирішення ситуації втрутиться Міністерство освіти й науки України.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ