Як маленька фея Vivienne Mort диригувала серцями у Рівному (ВІДЕО)

У рамках всеукраїнського туру на підтримку нового повноформатного альбому «Досвід» до Рівного завітав гурт Vivienne Mort. Концерт відбувся 28 квітня у Міському будинку культури, зібравши найбільших поціновувачів якісної української музики.

Нагадаємо, гурт Vivienne Mort існує з 2007 року, відколи його заснувала харизматична вокалістка Даніела Заюшкіна. На початку склад гурту неодноразово змінювався, а пісні записувалися за допомогою різних сесійних музикантів. Поступово творчість Vivienne Mort набувала популярності в мережі Інтернет, отримувала позитивні відгуки слухачів, а гурт – запрошення на концерти та фестивалі. У 2010 році був записаний дебютний міні-альбом «Єсєнтукі LOVE», а у 2013-му – альбом «Театр Pipinó». На сьогодні гурт існує у квартеті (фортепіано, бас, ударні, вокал), а «Досвід», який вийшов у лютому цього року, є другим повноформатним альбомом гурту, адже протягом п’яти років команда Vivienne Mort писали лише міні-альбоми: «Готика» (2014), «Filin» (2015), «Rosa» (2016).

Усі 11 композицій нового альбому «Досвід» були написані в період з 2015 по 2017 рік (Даніела сама пише тексти і музику) і є абсолютно новим матеріалом. Лише одна з них – «Іній» – вже виходила у 2017 році.

Цікаво, що обкладинку для альбому створив Євген Якшин (електро-гітара), який давно співпрацює з командою Vivienne Mort і добре відчуває їхню музику. Даніела Заюшкіна зізнається, що високо цінує його талант і те, як він ставиться до мистецтва. Тому музиканти дали йому повну сводобу при розробці макету альбому. В результаті Якшин попросив дитячі фотографії Заюшкіної і, обравши серед них ту, де дівчина у другому класі, незабаром надіслав свій варіант: семирічна дівчинка із обличчям смерті.

Незважаючи на таку символіку, що, до речі, є цілком характерною для гурту (Морт – означає смерть, ві – життя, в’єн – рух) , пісні нового альбому Vivienne Mort традиційно сповнені любов’ю, глибоким змістом, відвертими емоціями. За словами головного редактора Karabas Live Ігоря Панасова, «Досвід» – це повнокровне драматичне полотно, універсальний твір, в якому поєднані і поезія, і кіносюжет, і живописний триптих. Ці пісні –  шлях від радісної зустрічі до підвішеної на волоску долі.

«Досвід» вібрує від зіткнень з досвідом всього людства, як і годиться альбому з такою назвою. Ці пісні сягають своїм корінням в тисячоліття. Але якщо в тверезому розумі і при свідомості відповідати на питання, про що цей альбом, то все куди простіше – він про кохання. І заспіваний від її ж особи» – так характеризує нове творіння Vivienne Mort Ігор Панасов.

Що стосується жанру пісень, то це здебільшого мікс академічного стилю з різними формами поп-культури. Це той же самий інді-рок з акцентом на фортепіанні партії, а місцями – на підтримку струнних. Зміни, на думку критиків, спостерігаються у глибинних шарах, зокрема у лініях голосу, що прописані набагато складніше і насиченіше, так що часом навіть створюється ефект хорових партій («Змія», «Я і так одна»).

Взагалі за освітою Даніела Заюшкіна – диригент, а її улюбленим композитором є Бах, тому не дивно, що частина фортепіанних партій – нібито із класичних концертів для фортепіано. Відтак чітко спостерігається опора на багатовікову традицію, яка дозволяє Vivienne Mort «копати кудись у бік вічності».

Тому немає нічого дивного і в тому, що часом сама Даніела на сцені нагадує чи то середньовічну прекрасну відьму – одну з тих безневинних жертв «Молоту відьом», які згоріли у фанатичному полум’ї інквізиції. Чи то маленьку чарівну фею, яка диригує невидимим хором казкових ельфів… Так і під час концерту у Рівному Даніела часом поверталася до залу спиною і диригувала своїм міні-оркестром, разом із тим віртуозно керуючи серцями публіки.

І дійсно, відвертий стиль виконання, проникливий, майже дитячий голос, артистизм вокалістки та сильний емоційний зв’язок із глядачем роблять кожен концерт Vivienne Mort унікальним. У Рівному публіка заворожено ловила кожне слово, що Даніела вимовляла поза піснями.

Дівчина зізналася, що дуже рада бачити своїх шанувальників у Рівному, яке вона вже не вперше відвідує з концертами, і щоразу вражена щирим прийомом та прихильністю рівнян. А це і є досвід…

Перша частина концерту складася із нових пісень, а згодом музиканти подарували рівнянам екстатичні моменти насолоди улюбленими хітами у живому виконанні Vivienne Mort –  «Голубка», «Сліди маленьких рук», «Пташечка», «Лети», «Ти забув про мене», «Грушечка» тощо.

Деякі з них артистка пропонувала публіці виконувати разом, і рівняни охоче підспівували, демонструючи неабиякі вокальні данні, чим добре порадували Заюшкіну. Її тихенька і ніжна похвала  – «Молодці!» – аж сколихнула публіку, яка ніби свіже повітря всотувала всі звуки, рухи і знаки, що видавала маленька «Vivienne».

Даніела нагадала, що написала пісню «Лети» ще у 15 років, і нині завдяки щирій любові слухачів ця пісня з роками не старіє, а стає лише кращою, щоразу сприймається і виконується по-новому і… додає досвіду.

–  А ще я би хотіла попросити вас про щось, – додала Даніела Заюшкіна під час концерту. – Оскільки я усвідомлюю і мушу зізнатися, що більшість моїх пісень все-таки сумні, я би хотіла, щоби весь сум, біль і сльози ви залишали тут, на моїх концертах, а по життю були щасливими і веселими. Адже, я переконана, життя все-таки створене для щастя.

Рівняни тричі викликали музикантів на біс, і тричі ті радували публіку яскравим виконанням хітів. Драматургія кожного треку посилювалась майстерною грою світла, якою славляться виступи Vivienne Mort.

А відтак усі, хто провів цей вечір в МБК у компанії музикантів, отримали добру ін’єкцію чуттєвості, краси, натхнення і, звісно, чудового музичного досвіду.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ