Як за чотири місяці на Рівненщині зросли ціни і тарифи

Індекс споживчих цін у січні–квітні 2018 р. по області становив 103,6%, по    Україні – 104,4%.

На споживчому ринку області у січні–квітні 2018 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,1%. Найбільше подорожчали овочі та фрукти (на 20,6% та 15,1% відповідно).

На 9,1–0,1% підвищилися ціни на шоколад, яловичину, хліб, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, сметану, олію соняшникову, кондитерські вироби з цукру, свинину, кисломолочну продукцію, кондитерські вироби з борошна, сири, масло, м’ясо птиці. Водночас подешевшали сало, інші продукти переробки зернових, яйця, цукор, маргарин та інші рослинні жири, молоко, безалкогольні напої, рис (на 9–0,7%).

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 3,4%, що насамперед пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 5,8%, алкогольних напоїв – на 0,9%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,5% відбулося головним чином за рахунок підвищення цін і тарифів на водопостачання  на 16,1%, скраплений газ – на 14,9%, утримання будинків та прибудинкових територій – на 8,4%, каналізацію – на 4,2%, утримання та ремонт житла – на 3%, гарячу воду, опалення – на 1,7%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 5,2%, що пов’язано з подорожчанням  амбулаторних послуг на 14,6%, фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання  – на 4,6%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 6,1% в основному спричинено подорожчанням транспортних послуг на 16,7%, палива та мастил – на 3,5%.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Рівненській області.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ