Як збільшити суми на підтримку місцевого книговидання, рівнян вчили письменники з Франківщини

Під час прес-конференції, присвяченої ІІІ Всеукраїнському арт-семінату КУСТ, Ярослав Мельник, начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА, зазначив, що це є знаковий захід від нашої рівненської письменницької організації.

– З приходом в організацію в якості голови пані Ірини Баковецької у нас не просто налагодилась тісна співпраця –  вона вийшла на якісно новий рівень. До письменницької організації прийшли молоді люди, які хочуть і можуть працювати. Вони вміють розмовляти, представити себе і налагодити співпрацю з владою. В минулому році також було багато заходів від наших письменників, а цього року, я вважаю, влада суттєво підтримала письменницьку організацію, – зазначив начальник обласного управління культури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненщина вкотре збирає літтусовку на КУСТ

Разом із тим Ярослав Мельник зауважив, що цього року поки що ніхто з письменників не подав свою пропозицію на отримання гранту для молодих людей.

– У нас існує два варіанти підтримки наших письменників: перший – це грант, невелика сума 10-15 тисяч гривень, а другий – Програма підтримки книговидавництва місцевих авторів, яка передбачає суму до 200 тис грн., бо після 200 тис вже треба проводити тендери, а як їх проводити в цій сфері – механізму немає…

У свою чергу голова Івано-Франківської Національної спілки письменників України Євген Баран розповів про досвід Франківщини в цьому питанні. За його словами, у них міська програма підтримки місцевих авторів складає 200 тисяч гривень, а обласна – 1 млн 200 тисяч. При цьому обласна влада успішно проводить тендери, працюючи з видавництвами, є певний пакет доментів, відпрацьована процедура, яка хоча і не є досконалою, все ж таки діє вже кілька років, і за рахунок цієї обласної програми видаються чимало цікавих книжок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КУСТ на Рівненщині набуває офіційного статусу – учасники отримають сертифікати про навчання

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ