Якою у Рівненському драмтеатрі побачили “Землю” Ольги Кобилянської (ВІДЕО)

27 березня, до Міжнародного дня театру у Рівненському драмтеатрі відбудеться прем’єра драми за повістю Ольги Кобилянської «Земля». А поки тривають останні репетиції, журналістам вдалося дізнатися деякі цікаві факти про нове творіння рівненських театралів.

Режисер драми – Олександр Олексюк – працює у Рівненському театрі багато років і має у доробку чимало різножанрових вистав – «Сватання на Гончарівці», «Обережно – Лямур», «Поєдинок двох королев» тощо.  І хоча останнім часом це були здебільшого комедії, він давно мріяв поставити саме цю драму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Рівному покажуть драму «Земля»

За задумом режисера, глядачі побачать на сцені дуже прості декорації – не буде нічого грандіозного, обіцяють творці вистави. Але разом з тим ця вистава, як і сам твір, сповнена символізму.

– У виставі весь час буде задіяно наше коло сцени, яким ми дуже пишаємося (12 м у діаметрі) – наче символ землі, яка постійно рухається. Це чорне коло – як той грунт, рілля, яку обожнюють і за яку у драмі вмирають люди, – розповідає завліт театру Ірена Боровець. – За задумом художниці Алли Локтіонової, всі персонажі з’являються і зникають з кола сцени, як і люди на землі. Нічого немає постійного на землі – все тимчасове. Ми приходимо на цю землю і йдемо, а земля лиш дається нам Богом у тимчасове користування, і ніхто не може нею заволодіти, прибрати до рук як свою власність. Вона вільна, а ми просто можемо насолодиися її плодами, які вона нам готова дати.

Крім цього, незважаючи на прості та лаконічні декорації і костюми, у виставі з’являється розкішний весільний костюм – традиційне буковинське весільне вбрання. На цьому наполягла художниця Алла Локтіонова, яка працювала над сценографією та костюмами вистави.

– У нас була навіть невеличка суперечка із режисером, адже він не хотів спочатку красивих, багато оздоблених костюмів, адже герої – це звичайні селяни, бідні люди. Але Алла Локтіонова зробила дуже стильний костюм, який додає певної родзинки деяким сценам. Взагалі вона у нас не любить якоїсь такої «шароваршини», спекуляції цими речами, натомість старається завжди знайти якісь цікаві нюанси у народному вбранні. Костюми стилізовані, але разом із тим зберігається українська автентичність, – додає Ірена Боровець.

Цікаво, що Алла Локтіонова часто залишає свій автограф у виставах, над якими працює – цього разу  художниця власноруч вишила сорочку для однієї з героїнь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Щоб не втратити найдорожче: на рівненській сцені покажуть драму для батьків

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ