Замість весіль – дірявий дах, шприци та пляшки: один із найкращих РАЦСів України чекає на ремонт

У місті Дубно збираються відремонтувати історичну будівлю, що у самісінькому центрі міста. Будинок із колонами, збудований у XIX столітті для купців, має стати місцем для церемоніальних укладань шлюбів.

На Рівненщині у місті Дубно чиновникам знадобилося понад десяток років, аби врешті врегулювати усі бюрократичні процедури і приступили до справи з ремонтом місцевого РАЦСу. Принаймні, запевняють, що працюють. І, відповідно до документації, на ці роботи коштів витрачено чимало.

Практично впродовж 12 років Дубенський РАЦС знаходиться у жалюгідному стані. За словами місцевих мешканців, у приміщенні, де мали б помпезно «розписувати» молодят, знаходили шприци та порожні пляшки з-під алкоголю. І поки чиновники врегульовували усі «паперові питання», частину споруди довели мало не до аварійного стану.

Двоповерхове приміщення Дубенського відділу реєстрації актів цивільного стану, розташоване на майдані Незалежності, 1, перебувало у комунальній власності Рівненської обласної ради. Адже ця будівля – Будинок контрактів періоду ХІХ століття. І входить вона до складу державного історико-культурного заповідника міста Дубна. У 2004 році цей Будинок урочистих подій був одним із найкращих в Україні. І у той період там навіть час від часу влаштовували різноманітні всеукраїнські семінари. У часи прем`єрства Юлії Тимошенко Дубно отримало 3 мільйони гривень, в тому числі начебто й на ремонт відділу РАЦС. Але кошти… десь розійшлися. Ремонту чомусь так і не зробили.

Тільки у 2006 році почали ремонтувати дах. Та ці роботи тільки нашкодили. Бо робітники підрядної фірми повністю зняли покрівлю. Споруда стояла без даху кілька тижнів. Почалися сильні зливи, весь другий поверх затопило, зіпсувалася підлога, з’явився грибок на стелі та стінах нижнього поверху. Вода текла навіть на архівосховище, де зберігалися документи ще з 1800-х років. Ремонтники свою помилку начебто і визнали. Більше того, мали за власний кошт виправити ситуацію: відновити те, що зіпсувалося. Тоді ж було складено акт дефектних робіт, збиралася комісія, але далі розмов справа так і не пішла.

На ремонт будівлі ні область, ні заповідник коштів не мали. А місто «не свою» споруду фінансувати не могло чи не хотіло. Тож міська рада Дубна  тривалий час судилася із обласною владою. Відомо, що свого часу область  «забрала» в міста не тільки будівлю відділу РАЦС, а й колишнє приміщення радянського управління торгівлі. Це старі єврейські будинки, в яких розташовані нині магазини. Судилися, бо оренда будиночків під магазини приносила кругленькі суми. Та разом з тим питання ремонту Дубенського РАЦСу лишалося відкритим.

Тільки на початку минулого року Дубенська міська рада «відвоювала» будівлю. Тоді міський голова обласним обранцям пообіцяв викласти з міського бюджету стільки, скільки буде треба, аби у Дубні з’явився красивий зал церемоній.

Але тієї обіцяної «краси» не видно і до сьогодні. За словами начальника управління архітектури, будівництва та земельних питань Дубенської міської ради Вадима Двигая, про відкриття оновленого РАЦСу у Дубні говорити ще дуже рано.

– Рішенням Дубенського міськвиконкому в травні 2017 року затверджено акт приймання-передачі у комунальну власність територіальної громади міста Дубно будівлі разом із земельною ділянкою по вул. Свободи, 1. У тому ж році працівники ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція» провели обстеження технічного стану та експлуатаційної придатності для реставрації Будинку контрактів з пристосуванням під розміщення Будинку дітей та молоді. Складено відповідні технічні звіти, які необхідні при проектуванні, – роз’яснює чиновник.

Згідно з документами, тільки ці роботи потягли з міського бюджету майже 66 тисяч гривень. А цього року на сайті «Прозорро» з’явилася інформація про те, що управління архітектури, будівництва та земельних питань Дубенської міської ради уклало договір із цим же підприємством на суму близько 400 тисяч гривень. Тепер же «НДІпроектреконструкція за ці кошти має розробити проектно-кошторисну документацію на реставрацію будівлі.

– Згідно із затвердженим календарним планом, виконання цих робіт  має завершитися до вересня 2018 року, – говорить Вадим Двигай.

Загалом, на всі ці паперові процедури із міського бюджету уже виділили близько півмільйона гривень. Тож навіть припустити складно, скільки ж знадобиться на саму реконструкцію. Проте у міськраді запевняють, що кошти на ці роботи в місцевій скарбниці таки знайдуть.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ