Жіноча магія на Маковія: як сучасні рівнянки приміряли роль Мавок лісових

Останні літні дні, медово-тягучий серпень, солодке свято Маковія із запахом духмяних трав і квітів… Що може бути краще, ніж провести цей день у лісі, серед древніх сосен, що тягнуться своїми розхристаними верхівками до прозорого неба, біля теплої водойми, до якої вже ніби випадково залітають перші пожовклі листя, у колі яскравих приємних людей, які творять своєю присутністю коло справжньої магії.

Цього року мені довелося святкувати Маковія у надзвичайно цікавий спосіб. Мене запросили приєднатися до одного майже сакрального дійства, в якому взяли участь яскраві та харизматичні жінки нашого міста. Вони абсолютно різні за професією і характерами, зовнішністю та уподобаннями, але життєві цінності та пріоритети дозволили їм перетнутися в цій буденній метушні, де всі вони мають бути залізними леді, нести відповідальність, приймати рішення. Цього дня кожна з них стала просто жінкою, примірявши на себе роль звичайної поліcької Мавки.

Юрист, косметолог, бізнесвумен, патрульна поліції, психотерапевт, коуч-тренер, власниця кав’ярні, журналіст – всі ці ролі відійшли на другий план, коли ці жінки зустрілися в магічному колі лісової галявини. Стародавні волинські вишиванки, віночки з духмяних лісових квітів, заплетені у волосся стрічки, босі жіночі ніжки у траві, дзвінкий сміх і блискучо-зелені кола на водному плесі… Виявляється, сучасні успішні жінки теж вміють ворожити і чаклувати – по-своєму, легко, стильно, зі смаком і гарним настроєм. І метою такого чаклування передовсім є розкриття внутрішніх духовних ресурсів, стримуваної жіночності та космічних енергій.

Недарма на Медовий спас важливе місце відводилося воді: наші предки хрестили воду біля озер і річок, пили її, а після – занурювалися самі і купали худобу. Вважалося, що такий обряд змиває гріхи і робить людину здоровішою. Жінки ж посилено молилися, адже важалося, що в цей день зростала сила молитви, і Бог відпускав гріхи. Але православна традиція в українців тісно переплітається із дохристиянськими звичаями та обрядами, тому цей день також вважався жінками сприятливим для усілякої ворожби та замовлянь. Тому такий собі сучасний маленький шабаш рівненських Мавок не обійшовся без купання і всіх решта жіночих хитрощів. А найцікавіше, що все це дійство знімкувалося на фотоплівку, фіксуючи моменти справжнього вивільнення жіночої сутності в ефір лісового простору.

– Магія – це концентрація знань, досвіду поколінь та власної енергетичної частоти і чистоти. Чи можна з допомогою магії змінити життя людини? Думаю, що так. Особливо, якщо це магія СОтворіння. Я винайшла для себе формулу справжньої синергії: зібрати в одному красивому просторі різних випадково-невипадкових людей, акцентуватися на їхніх позитивних, красивих проявах, говорити відверто, але позитивно, рухатися, смачно їсти, слухати правильну музику, підспівувати, трішки розсувати шаблони і рамки кожного… І саме в такій атмосфері можливі справжні трансформації, – розповідає організаторка жіночих фотосесій у стилі «Мавка лісова» Ірена Слута.

Ірена також додає, що організовує не просто фотосесії. Вона впевнена, що це сакральне дійство, значимість котрого не обговорюється, але кожен учасник це відчуває. І якось напівпошепки зауважує: «Це було надзвичайно…».

– Мені подобається те, що я роблю. В усе я вкладаю любов і віру в невичерпний потенціал кожного. Тому в результаті ми отримуємо емоційний проект, в котрому фото створені Сергієм Бебко, є продуктом якісних трансформацій свідомості, духу і тіла. Дякуємо усім, хто долучається. Разом ми зможемо більше!

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ