Медична діагностика стає доступною для всіх мешканців Рівненщини. Незалежно від місця проживання та відстані до обласного центру. Це один із стратегічних напрямків розвитку Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім.В.Поліщука. Саме тому разом із іншими важливими напрямками розвиваємо телемедицину та виїзну діагностику у найвіддаленіших селах Рівненської області.
Нещодавно відкритий сучасний центр телемедицини ми використовуємо не тільки для контактів з провідними українськими та закордонними й медичними закладами, а й для покращення якості і повноти виїзної діагностики наших бригад в селах та селищах Рівненщини.
– Під час приїзду групи наших лікарів у сільські заклади первинної ланки (ФАПи та амбулаторії), вони не тільки здійснюють діагностику місцевих пацієнтів, а й засобами телемедицини долучають до роботи всіх необхідних спеціалістів діагностичного центру. Як наслідок – пацієнтам без нагальної необхідності непотрібно їхати до обласного центру, а всім профільним лікарям центру не треба проводити багато часу у відрядженнях, – зауважив головний лікар закаду Роман Шустик.
Такий підхід не тільки спрощує доступ до якісної медицини пацієнтам, а й дозволяє ефективніше використовувати робочий час лікарів. А отже більше мешканців області отримають якісне лікування.
– У травні цього року наші лікарі вже провели успішні консультації пацієнтів за допомогою центру телемедицини під час виїзного прийому в одному з сіл Рівненської області, – зауважив керівник центру телемедицини Рівненського обласного діагностичного центру Ігор Гашинський (на фото). – Наш комплекс дозволяє робити це зручно і швидко, адже він повністю мобільний і готовий до роботи за кілька хвилин. Така мобільність дуже важлива для роботи в сільській місцевості. Адже головною метою реформи медичної галузі в Україні є поліпшення здоров’я населення завдяки забезпеченню рівного й справедливого доступу всіх громадян до медичних послуг належної якості. Ефективне використання телемедицини в таких випадках підтверджує і міжнародний досвід.
А загалом метою виїзної роботи центру є надання високоспеціалізованої, кваліфікованої комплексної медичної допомоги у медичних закладах первинного рівня, відбір пацієнтів для подальшого обстеження та лікування в медичних закладах третинного рівня.
Бригади формуються за узгодженням з головними лікарями амбулаторій, враховується також рівень захворюваності на дільниці, диспансерні групи по серцево-судинні захворювання, захворюванням молочної залози, щитоподібної залози, жовчнокам’яної хвороби, сечокам’яної хвороби, репродуктивному здоров’ю.
Менш ніж за три роки наші бригади здійснили 83 виїзди в райони області. Під час яких провели 10266 обстежень, з них 6,3 відсотків обстежень дітей до 17 років. Патологія виявлена у 89 відсотках випадків, вперше – 39 відсотках випадків.