Зібрані у Рівному батарейки відправлять за кордон

Впродовж тривалого часу, рівняни до «Екоклубу» приносили батарейки, які стали не придатні для використання. Адже відомо, що у смітник цей елемент живлення викидати не можна.

Справа в тім, що батарейки містять важкі метали (цинк, марганець, кадмій, нікель, ртуть), які навіть у невеликих кількостях можуть завдати шкоди людині.

Екологи переконують: одна звичайна «пальчикова» батарейка забруднює токсичними речовинами 400 л води або 20 кв. м ґрунту. Тобто, викинувши всього пару стареньких батарейок з пульта для телевізора на смітник, ви зіпсуєте 2 повних ванни, 16 відер і 3 чайника води.

Тому-то «екоклубівці» по всій країні влаштували пункти збору батарейок. Минулого тижня їх відправили до Києва на склад. Там вони будуть безпечно зберігатися аж до відправки на переробку за кордон. Загальна вага батарейок – 250 кілограмів.

До слова, за приблизними підрахунками  на сьогодні в користуванні українців близько мільярда батарейок, що містять близько 9 тонн ртуті. Щорічно підлягає утилізації не менше 6 тисяч тонн відпрацьованих елементів живлення, в яких міститься 4 тонни ртуті.  Така її кількість при повному випаровуванні в змозі забруднити всі житлові будинки і квартири населення України, в тисячу разів перевищуючи гранично допустиму концентрацію в житлових приміщеннях.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ