Зимовий відпочинок по-рівненськи: на сноубордах в заповіднику та на лижах по кладовищу

Так склалося, що справжня зимова погода з великою кількістю снігу прийшла на Рівненщину лише на початку лютого. Не втрачаючи часу, прихильники відпочинку на свіжому повітрі почали шукати місця, де можна весело та активно провести час, катаючись на лижах, сноубордах або санчатах. Наші журналісти вирішили запропонувати рівнянам невелику екскурсію місцями, де у Рівному панує атмосфера зимового відпочинку.

Найбільш підходящий варіант для активного відпочинку взимку знаходиться у передмісті Рівного – Бармаках. Круті та широкі схили цієї місцевості щороку приваблюють сотні прихильників зимового спорту. У сніжні вихідні сюди приїжджають цілими сім’ями, як в Буковель. Тому містяни встигли прозвати тутешні гірки схожою назвою – «Бармаковель».

Додамо, що на бармаківський схил з легкістю можна зайти пішки, повернувши з вулиці Костромської протоптаною стежкою через поля за Пагорбом Слави. Оскільки ми прийшли на «Бармаковель» в будній день, то зустріли всього з десяток людей та лише декілька автомобілів. Поки малеча спускалася з гірок на санчатах, молодь випробовувала свої навички в катанні на сноубордах.

– Ми лише другий день катаємось. Дізнались, що тут люди катаються і одразу взяли на прокат сноуборди. У Рівному ми дуже довго шукали місця, де можна покататися, але так, щоб було справді класно, щоб був нормальний схил розкатаний та не було ніяких горбів – такого ніде немає. Лише тут, у Бармаках. Такі місця як на «Єврейці» (пагорб старого єврейського кладовища) ще можна знайти, тільки вони або невеликі, або на них майже немає схилу. Для людей, які хочуть навчитися кататися, там не найкраще місце, – розповідають хлопці.

Нам вдалося дізнатися, що у Рівному без проблем можна орендувати сноуборди, лижі та інше необхідне спорядження. Зокрема, оренда сноуборда на добу коштує 100 гривень.

– Якби тут (в Бармаках) нормально зайнятися облагородженням, зробити невеличкий напівкомплекс, палаточки з чаєм поставити – було б дуже круто. Або невеличкий підйомник з моторчиком, – жартома додають сноубордисти-початківці.

Проте не всі у захваті від такої ідеї. Мало хто знає, що територія, на якій охоче відпочивають мешканці міста, знаходиться в державному заповідному урочищі місцевого значення «Бармаківське». Такий статус ділянці надано з метою збереження лісостепового природного комплексу на схилах частково залісненої балки.

Великожитинська сільська рада неодноразово наголошувала, що відповідно до ст.40 Закону «Про природно-заповідний фонд України» та розділу 3 Положення про заповідне урочище місцевого значення “Бармаківське”, “забороняється будь-яка діяльність, що порушує природні процеси, які відбуваються у природних комплексах, включених до їх складу, відповідно до вимог, встановлених для заповідників”. Втім, травяний покров урочища регулярно страждає від осіб на велосипедах, мотоциклах, квадрациклах та джипах. Наприклад, у 2010 році були зафіксовані випадки знищення заповідного природного комплексу, результатом чого стала судова справа в адміністративному окружному суді Рівненської області. Сума завданої шкоди екологічною інспекцією була визначена у 120 000 грн.

– Великожитинська сільська рада постійно звертається в правоохоронні органи щодо виявлення осіб, які порушують режим заповідного урочища. Однак  жодного разу таких порушників виявлено не було. Про їх присутність тільки свідчать сліди на понівеченій траві заповідника, – пояснює Великожитинський сільський голова Людмила Хома.

Задля інформування населення в заповіднику «Бармаківське» неодноразово встановлювали обмежувальні знаки. Втім, люди мало звертають на це увагу.

Частенько можна побачити прихильників зимового відпочинку на сноубордах та лижах і в межах обласного центру. За масштабами ці місця значно поступаються бармаківським схилам, однак добиратися до них значно ближче. Для прогулянок на лижах, які з потеплінням зим стають все менш актуальними, чудово підійдуть парк Шевченка та старе єврейське кладовище, більш відоме серед рівнян під назвою «Єврейка».

В минулі роки в обласному центрі традиційно заливали безкоштовну ковзанку на відкритому майданчику по проспекту Миру. Однак тепла зима з частими відлигами змінила плани комунального спортивного клубу, який опікувався ковзанкою. Наразі рівняни можуть випробувати ковзани лише на платній ковзанці в одному з торговельно-розважальних центрів міста.

Не зважаючи на урбанізацію та тотальну забудову Рівного, в обласному центрі ще можна знайти низку місць, де діти можуть безпечно покататися на санчатах. В першу чергу – це численні гірки на Пагорбі Слави, біля музичної школи та невеликі спуски у дворах мікрорайонів.

Найближчий прогноз погоди на Рівненщині може потішити прихильників зимового відпочинку, адже очікується “прибавка” снігу та невеликі морози. Тому не гайте часу, проведіть вихідні активно та з користю для здоров’я.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ