2018-ий на Рівненщині оголосили Роком баскетболу

Голова Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Муляренко підписав розпорядження, згідно з яким 2018 рік в області оголошено Роком баскетболу. У містах та районах Рівненщини буде проведено низку заходів, спрямованих на популяризацію та розвиток баскетболу. Зокрема, заплановано проведення змагань дитячо-юнацької баскетбольної ліги, чемпіонатів та кубків області, баскетбольних змагань серед університетів та училищ, турніру на призи Сергія Ліщука та міжнародного турніру-фестивалю з аматорського баскетболу.

Серед останніх досягнень – створення та успішний старт клубу БК «Рівне», який об’єднав чоловічу команду БК-93 «ОШВСМ» та жіноче «Сузір’я». Чоловіки наразі займають третє місце в західному дивізіоні Вищої ліги, а жінки продовжують боротьбу за нагороди в Суперлізі. Однією з основних проблем залишається відсутність в обласному центрі сучасного залу з достатньою кількістю глядацьких місць. Вирішити це питання обласні та міські депутати планують в найближчі роки, втіливши амбітний проект по будівництву спорткомплексу на Макарова.

– Аналогів цьому спорткомплексу не буде в західній Україні. Він буде розрахований для проведення ігрових видів спорту та зможе приймати матчі європейського рівня. Перші гроші ми вже виділили з обласного бюджету для співфінансування державної програми, долучається місто, район. Це буде глобальний проект, який будуватимемо з різних джерел фінансування,  щоб не розтягувати це будівництво на десять років. Проектний час будівництва – близько трьох років, тому дуже хотілося б вкластись в цей час. Метою є отримати спорткомплекс, який буде працювати як важливий заклад інфраструктури, – зазначив Олексій Муляренко.

Крім того, депутати обіцяють покращити матеріально-технічну базу в районах області. Нові спортивні зали мають з’явитися в Сарнах, Здолбунові та Дубровиці. Міська рада ініціює виділення коштів на реконструкцію баскетбольного майданчика в парку Шевченка у Рівному.

Активно розвивається традиційно сильна дитячо-юнацька баскетбольна школа у Рівному. В місцевій ОСДЮСШОР наразі виховуються близько 400 юних баскетболістів. Серед них 27 є членами та кандидатами в національні збірні України різних вікових груп.

– Ми маємо дуже достойний фундамент в баскетболі. 10 наших команд приймають участь в чемпіонатах України, з яких вже 8 вийшли у фінальні частини змагань. По своїй роботі та кількості вихованців з нами сперечається лише Дніпровська школа. Всі в Україні знають, що Рівне – це кузня кадрів для великого баскетболу. Великою мрією було, є і буде, те, без чого ми не можемо вийти на європейську арену – це спорткомплекс. Багато наших вихованців хай і не стали професіоналами, але виросли нормальними людьми, – говорить директор Рівненської ОСДЮСШОР Сергій Шемосюк.

Додамо, що БК «Рівне» майже повністю складається з вихованців рівненської школи баскетболу. Президент клубу Сергій Ліщук неодноразово зазначав, що основна стратегія – не швидкоплинний результат із залученням легіонерів, а розвиток та становлення місцевих гравців.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ