Епідемічна ситуація із туберкульозом у Рівному лишається напруженою – Віктор Іськів

За даними управління охорони здоров’я Рівненської міської ради, повністю туберкульоз так і не побороли. Загальна захворюваність в порівнянні із минулим роком практично не знизилася (102 випадки у 2016 році і 101 у 2017 році). Та найбільша кількість хворих була зареєстрована у 2005 році – 173 вперше виявлених випадки.

– На щастя, торік не зареєстрували жодного випадку туберкульозу у дітей. Це дуже позитивний показник (2016 році було 2 випадки). Та разом з тим зростає кількість рецидивів туберкульозу: з 23 у 2016 році до  33 у 2017 році. Це пояснюється тим, що хворі на туберкульоз байдуже ставляться до свого здоров’я. Лікування туберкульозу займає мінімум півроку. А тут місяць пролікувалися, поприймали ліки, а далі махнули рукою – припинили приймання ліків. Туберкульоз недолікували, відповідно, він знову повертається, але вже у важчій формі. Тому такий відсоток зростання, – розповів начальник.

В управлінні запевнили, що вакцинація проходить на досить високому рівні. І це незважаючи на те, що на початку 2017 року були нерегулярні централізовані поставки вакцини. Мовляв, до кінця року ситуація вирівнялася,що дало можливість вийти на показник 84,8% вакцинованих дітей. А діти яким більше 1 року та яким 7 років ревакциновані на 100%.

Аби ситуація не погіршувалася  Іськів рекомендує хворим лікуватися.

– Ми із громадською організацією «100% життя», які направляють  соціальних працівників і контролюють хворих на туберкульоз, аби ті приймали препарати, – зауважує начальник.

До слова, торік не зафіксовано жодного випадку смерті хворих на туберкульоз.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ