«І в горі, і в радості, і в таланті разом»: подружжя Галапач представило рівнянам свої творчі доробки

Днями у Міському будинку культури відкрилася виставка «Родинні мотиви» творчого подружжя Валентини і Богдана Галапач. В експозиції представлені роботи Валентини Костянтинівни та живопис її чоловіка Богдана Даниловича.

Зовсім недавно пані Валентина відсвяткувала свій ювілей, до якого і приурочили виставку. Валентина Галапач – народний майстер України та майстер сучасного декоративно-прикладного мистецтва, вишивальниця та творець унікальних паперових картин у техніці квілінг.

– Вишивкою я все життя займалася, – розповідає пані Валентина. – Мама в ті часи була директором палацу піонерів і вела гурток вишивки. Тож із шести років разом з матусею там вишивала. Мені дуже подобалося. Пройшов час, пішла вчитися на музиканта у Львів.

У 1972 році разом з чоловіком Валентина Галапач переїжджає у Рівне і наступні 28 років працює музичним керівником у дитячому садочку № 13. Із закриттям садочку Валентина Костянтинівна пішла працювати керівником гуртка «Рушничок» Палацу культури ПАТ «РівнеАзот».

– Творчою роботою весь час займалася, – пояснює майстриня. – П’ять років назад у зв’язку із погіршенням здоров’я впав зір. Оскільки люблю дрібненько вишивати, то вирішила опанувати мистецтво квілінгу (мистецтво виготовлення плоских або об’ємних композицій зі скручених у спіралі кольорових смужок паперу). Мені стало це цікавіше і очі не так напружуються. Ще трохи вишиваю на мішковині, от нині працюю над великою композицією «Осінь золота».

Для вмілої майстрині, що володіє багатьма техніками вишивки – занизуванням, хрестик, вирізуванням, виколювання, лічильна гладь, мережки – опанування мистецтва квілінгу виявилося не складним.  Крім того, наша героїня прославилася не тільки як талановита майстриня, а й як прекрасний педагог. Як зазначив під час виставки художник та давній товариш сім’ї Валерій Цибулін:

– Те, що перед нами митці високого рангу – це видно по їхніх високопрофесійних роботах. Та не всякий великий художник і митець може бути вчителем, зацікавити дітей, як це робить Валентина Костянтинівна, адже вона стала натхненницею цих талановитих дітей, і в цьому її велика заслуга.

Валентина Галапач – постійний учасник свят «Музейні гостини», «Пісні рідного краю», міжнародних фестивалів: «Коляда», «Берегиня», «Лесині джерела». Її роботи часто можна побачити на Алеї майстрів у Рівному, в експозиціях, створюваних у Будинку культури. Нині вона навчає дітей у підлітковому клубі «Меридіан», а ще є учасницею студії декоративно-ужиткового мистецтва Рівненського міського будинку культури.

Керівник студії декоративно-ужиткового мистецтва Анна Крилошанська зазначила:

– Ми вирішили, що до 70-річного ювілею пані Валентини найкращим подарунком цій талановитій майстрині стане персональна виставка. Я цю ідею одразу підтримала і ми раді, що ця виставка проходить саме у нашому Будинку культури. Здається, зовсім недавно ми познайомилися із талановитою сім’єю Галапач на виставці у Рівненській обласній бібліотеці, а ось вже і ще одна виставка. З цими майстрами дуже комфортно працювати, навколо них витає тепла родинна атмосфера. Наче і дискусії ведуться, але це настільки мило, що зі сторони просто милуєшся ними. Хочеться відмітити таку спорідненість душ цього подружжя – і в горі, і в радості, і в таланті разом.

Директор Рівненського міського будинку культури та ініціатор виставки Ольга Стельмах привітала пані Валентину і пана Богдана із відкриттям виставки та відмітила, що кожен, хто відвідає виставку, отримає маленьку частинку теплоти, чистоти і любові, на яку дуже багатий цей творчий тандем. Оскільки Богдан Данилович є не тільки чудовим живописцем, але й знаним у наших краях іконописцем. Створені ним образи та цілі іконостаси прикрашають церкви Рівного, Костополя, Рудні Почаївської та інших міст і сіл.

 – Мені важко усвідомити, – говорить пані Ольга, – наскільки людина має бути високодуховна і чиста у своїх помислах, щоб займатися іконописом. Також пані Ольга вручила почесну грамоту пані Валентині від Міського будинку культури за педагогічну сумлінну працю та вагомий особистий внесок у розвиток студії ужитково-декоративного мистецтва та з нагоди 70-річчя.

Методист відділу нематеріальної культурної спадщини Рівненського обласного центру народної творчості Юлія Гончарова вручила Валентині Костянтинівні грамоту за збереження і популяризацію народного мистецтва на Рівненщині, багаторічну плідну співпрацю з Рівненським обласним центром народної творчості, та також привітала подружжя із відкриттям персональної виставки.

Завітали на виставку й друзі, колеги, соратники, серед яких і Микола Огородник – відомий майстер народного мистецтва України, що займається соломоплетінням.

– Кожен майстер, кожен творець, кожен митець, кожна людина, яка щось робить, має свій інструмент, що допомагає їй творити. Майстриня, яку ми сьогодні вшановуємо, має теж свій інструмент, від якого «рученьки терпнуть і злипаються віченьки». Але є ще один інструмент, більш універсальний – це наше серце. І в кожного він тукає по-своєму. Тож нехай те тукало тукає вам, пані Валентино, ще не один десяток літ, щоб народжувалися нові роботи, якими можна було б помилуватися і потішитися, – побажав пан Микола.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:У Рівному відкрилася виставка “Родинні мотиви” (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ