«Із зони комфорту – через Босфор»: рівнянка готується до плавального марафону з Азії в Європу

22 липня в Туреччині відбудеться тридцятий, ювілейний заплив через протоку Босфор, яка сполучає Чорне та Мармурове моря. Щороку плавці зі всього світу наважуються випробувати свої сили у подоланні шести з половиною кілометрів.

Цьогоріч пливтимуть з Азії в Європу (протока Босфор сполучає два континенти) і двоє рівнян – Андрій Тадай та Марина Хромих. На початку року вони пройшли реєстрацію на заплив та почали інтенсивну підготовку до плавального марафону.

Для Марини Хромих плавання допомогло відновитися після перенесеної операції. Але просто намотувати кілометраж в басейні дівчині стало нецікаво, аж тут з’явилася можливість проявити себе у непростому випробуванні.

– Я люблю бігати, але довелося відкласти біг через перенесену операцію. Для реабілітації треба було багато плавати, але щоб плавати дійсно багато – не було достатнього стимулу (сміється – ред.). Тому вирішила, що це буде круто – поставити собі складну ціль і йти до неї ось таким чином. Тобто поєднувати корисне і приємне!

– Де і скільки часу ви тренувалися? 

– Я ще в процесі тренувань, і думаю, навіть після участі в запливі не буду припиняти їх, адже вже ставлю собі нові спортивні цілі. Мене це дуже надихає і дисциплінує водночас. Тож не Босфором єдиним.

Які особливості підготовки до запливу на відкритій воді?

– Підготовку до Босфору я розпочала в середині січня цього року разом із колегами з групи. Ми тільки зараз починаємо тренування на відкритій воді, тож тут ще не багато досвіду. Звісно, що тут будуть свої міні-цілі – вчитися орієнтуватися, не збиватися з курсу, обганяти інших учасників і так далі. Особливостями точно можна вважати плавання у гідрокостюмі, так як без нього ще досить холодно.

– Скільки коштує участь у цьому запливі і скільки людей змагатимуться? Які призи чекають на переможця (-ів)?

– Участь платна, цього року це 120 доларів. Змагатиметься орієнтовно 2500 осіб. Головний приз – це перемога над собою і досягнена мета, іншим навіть не цікавилася.

 – На ваш погляд, чи зможе перепливти Босфор пересічна людина, яка добре вміє плавати? Чи для цього потрібні певні надзусилля?

– Я думаю, що головним надзусиллям має бути вихід із зони комфорту. Решта – справа роботи над собою. Наскільки мені відомо, Босфор перепливають люди з фізичними обмеженнями – без рук, чи навіть без ніг. Також є багато учасників старшого віку. Тому для більшості – участь у таких змаганнях не повинна бути чимось надприроднім. Знову ж таки – справа тільки в тому, наскільки сильно людина хоче чогось досягти і наскільки багато вона готова працювати заради цього.

Заплив через Босфор проводить Національний олімпійський комітет Туреччини. Переможців та переможених немає, але учасники розділені на дванадцять вікових груп. Оскільки щороку зростає кількість бажаючих випробувати свої сили у цих змаганнях, організатори встановили квоти. Для України виділено 250 місць, за які ведеться справжня боротьба зі старту реєстрації. Успішно зареєструвавшись, учасники мають надіслати довідку від лікаря, висновок особистого тренера по плаванню з підтвердженням рівня підготовки і сертифікат самого тренера.

Не всім плавцям вдається дістатися фінішу. За безпекою під час запливу слідкують рятувальники на спеціальних шлюпках.

Змагання є цікавими не лише для плавців, але й видовищними для глядачів, які із захватом спостерігають за сильними духом людьми.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ