«Каналізаційні лабіринти» у Золотієві привели до прокуратури?

Члени спеціальної тимчасової депутатської комісії взялися вивчати питання, що стосуються законності експлуатації та утримання каналізаційно-насосної станції в районі вулиці Золотіївська, що у місті Рівне, і водопровідних мереж, які до неї відносяться. Роботу почали недарма. Адже, за словами місцевих жителів, після проливних дощів їх мікрорайон заливає фекаліями. Винним вважають власника місцевої КНС, бо, мовляв, мережі він не чистить, а насоси вмикає тільки після телефонних дзвінків розгніваних рівнян.

Натомість власник станції запевняє, що свою роботу він виконує як слід. І мікрорайон, за його словами, заливає фекаліями тільки через те, що міська влада досі не створила дощової каналізації. Тому-то усі опади потрапляють у госпфекальну каналізацію, яка не розрахована на такі об’єми рідин. До чого все-таки вдалося домовитися із власником КНС – дізнавалися наші журналісти.

Попри те, що надворі лежить сніг, мешканці вулиці Золотіївська уже б’ють на сполох. Бо ж бояться, що як тільки розпочнеться сезон дощів, то їхні двори, дитячі майданчики та городи знову заливатимуть фекальні стоки. Люди впевнені – виною всьому недобросовісне виконання своїх обов’язків власника каналізаційно-насосної станції Тараса Лесіва. Скаржаться, що через нього КНС працює в «ручному режимі». Вимагають, аби міська влада якось врегулювало цю ситуацію.

Та коли депутати взялися вивчати питання детальніше, тобто з’ясовувати, як же так сталося, що каналізаційні мережі попри заборону законодавства потрапили у приватні руки, то отримали ще більше питань, ніж відповідей.

Згідно з існуючими документами, у 1995 році фонд держмайна передав на баланс ВАТ «Рівненський м’ясокомбінат» каналізаційні мережі. Але у грудні 1999 року по цьому акціонерному товариству була порушена судова справа про банкрутство. Постанова про визнання банкрутом підприємства «Рівненський м’ясокомбінат» була винесена у грудні 2003 року.

– Тобто фактично із 1999 по 2003 рік працювала вочевидь ліквідаційна комісія, яка займалася ліквідацією цього підприємства. У відповідності до закону у ліквідаційної комісії були всі права та обов’язки по керівництву даним підприємством. Виключення з реєстру по рівненському м’ясокомбінату відбулося у 2007 році. Не знаю з яких причин, але документи ліквідаційної комісії були подані 2007 роком. Тобто в документах про виключення з державного реєстру юридичних осіб міститься звіт ліквідаційної комісії, ліквідаційний баланс. В принципі, при нагоді можна було б подивитися, що і де реалізовувала ліквідаційна комісія, які борги встигли погасити, які списали – все відображено. Але разом з тим маю зазначити, що відповідно до закону про банкрутство, або відновлення платоспроможності боржника, який діяв на момент порушення провадження справи про банкрутство рівненського м’ясокомбінату, до ліквідаційної маси (тобто та маса, за рахунок якої задовольнялися вимоги кредиторів) включалося все майно, окрім державно-житлового фонду і об’єктів комунальної інфраструктури, тобто каналізаційних мереж. Таке майно як об’єкти комунальної інфраструктури, підлягало у передачу в комунальну власність відповідних територіальних громад без додаткових умов і мало б фінансуватися у встановленому порядку. Це вимога закону. Чому ліквідаційна комісія продала це майно, а не передала разом із житловим фондом – невідомо. Що там сталося, чи воно дійсно продавалося, чи думали, що ця каналізаційна мережа просто само собою продалася у комунальну власність, то на разі, за документами, до яких маємо доступ, сказати не можу, – розповідає начальниця управління комунальною власністю Рівненської міської ради Наталія Поліщук.

За словами Тараса Лесіва, якого вважають власником КНС у Золотієві, майновий комплекс, в тому числі і каналізаційні мережі підприємства, ліквідаційна комісія продала ще у 2001 році. Але документів, які б підтверджували, що сім’я Лесіва – власники, чоловік немає. Каже, не знає, як так сталося, тому зараз цим питанням займаються фахівці.

– На той час (на 2001 рік – ред.) місто не виявило бажання придбати згадані каналізаційні мережі, тож наступні 16 років обслуговуванням та експлуатацією даної мережі займався приватний власник. Було підписано угоди та погоджено акт розмежування балансової приналежності водопровідно-каналізаційних мереж та експлуатаційної відповідальності сторін з водоканалом та рядом підприємств, які користуються цією каналізаційною мережею. Як мені повідомили, депутатська комісія на чолі із депутаткою Романюк поставила під сумнів законність експлуатації вищезгаданих мереж. Даний факт я не можу коментувати, оскільки не являюся фахівцем у галузі права. Тому я звернувся до ряду компетентних установ та організацій з метою надання інформації. І тільки після отримання інформації я зможу дати більш вичерпні відповіді. Можливо, вони її незаконно продали, я ж не знаю. Можу сказати тільки одне, що житлові будинки передалися у комунальну власність. Я ж експлуатую тільки самоплинний і напірний колектор, який був підключений до промислових об’єктів, – запевнив власник каналізаційно-насосної станції Тарас Лесів.

Паралельно із роботою депутатської комісії фахівці «Рівнеоблводоканалу»  розробили свої пропозиції, як можна усунути підтоплення мікрорайону. Офіційний лист, підписаний директором водоканалу Андрієм Караушем, направили до депутатів.

Відповідно до цього листа, водоканал «для вирішення проблеми господарсько-побутового водовідведення вулиць Олексинська, Золотіївська, провулок Робітничий, Млинівська у місті Рівному пропонує збудувати дві нові каналізаційно-насосні станції в районі провулку Робітничого та вулиці Вишнева». А для забезпечення відведення поверхневих вод пропонують організувати поверховий водозбір із приєднанням до існуючих водних мереж.

– Проблема в основному ховається не у відведенні фекальних вод, а у відведенні дощових, поверхневих, талих вод – називайте їх як завгодно. Питання не так технічне, як фінансове. Щоб відповісти на це питання, треба провести розрахунки. Але це робота не п’яти хвилин, яка теж потребує фінансування, – зауважує працівник водоканалу Андрій Чигадай.

Скільки місту вартуватиме будівництво двох нових КНС, які обслуговуватимуть житлові будинки, чи хоча б приведення до нормального технічного стану зливової каналізації, експерт говорити не хоче. Каже, це конкретні цифри, які треба обрахувати. Ну а обрахунки вартують не менш «конкретні суми». Але, по суті, якщо не робити нової КНС, а зайнятися зливовою каналізацією, то, за словами представника водоканалу, питання підтоплення зніметься. Та зрозуміло, що технічний стан існуючої каналізаційно-насосної станції від цього не покращиться.

– Наша комісія має з’ясувати законність експлуатації та утримання каналізаційно-насосної станції в районі вулиці Золотіївська та розробити план дій щодо усунення підтоплення. Я думаю, що ми звернемося до ЦНАПу, щоб дізнатися, що списувалося із балансу м’ясокомбінату і куди воно відійшло. Наше основне питання зараз: хто власник мережі? – резюмувала депутатка Любов Романюк.

Зрештою члени комісії вирішили звернутися до ЦНАПу, щоб отримати усі документи, що стосуються цієї КНС, в тому числі звіт ліквідаційної комісії, щоб вивчити питання по суті права власності. І, відповідно до висновку управління комунальної власності, в разі потреби, звернутися до прокуратури міста Рівне для перевірки факту продажу каналізаційно-насосної мережі, яка була на балансі м’ясокомбінату.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ