Льонокомбінатівці знову шукають правди у кабінетах ДФС

Весна, хоч поки і холодна, вочевидь, пробудила нездорову активність і надмірно багату уяву представників Державної фіскальної служби. Принаймні, на світ з’явився черговий безглуздий акт перевірки без жодних притомних доказів чи пояснень, через котрий Рівненський льонокомбінат може отримати додаткове податкове навантаження на суму в десятки тисяч гривень.

Йдеться про контракти майже трирічної давнини, котрі раптово викликали цікавість податківців. Начебто фірми, котрі постачали Рівненському льонокомбінату обладнання для охоронних систем кількох магазинів, виявилися фіктивними. Попри те, що на товар є усі необхідні документи, не кажучи про те, що й наявність самого обладнання можна підтвердити фізично.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рівненські виробничники протестують під стінами ДФС у Львові (ФОТОФАКТ)

З якого доброго дива Льонокомбінат має нести відповідальність за подальшу долю підприємств, із котрими працював роками раніше, податківці достеменно пояснити не можуть. Текстильне підприємство подало свої заперечення на висновки акту до Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС України. А учасники ГО «Громадянський рух «Льонокомбінат» у середу, 28 березня, вирушили до Львова, щоб допомогти фіскалам розглянути позицію вітчизняного виробника максимально об’єктивно.

До слова, сховані за міцними стінами на одному з горішніх поверхів височезної споруди ДФС у Львові чиновники намагалися переконати представників Рівненського льонокомбінату, що активісти з прапорами промислового підприємства «чинять на них психологічний тиск». Вочевидь саме з цієї причини начальниця Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС Нонна Багмет періодично зривалася на підвищені ноти і російську мову у спілкуванні з представниками підприємства, наполегливо запитуючи, «навіщо приїхали ці люди, котрі стоять під вікнами».

Засідання із розгляду заперечення відбувалося доволі напружено і затягнулося через непримиренність позицій сторін. Бухгалтер Рівненського льонокомбінату Дмитро Довгий наголошував на тому, що працівники ДФС не взяли до уваги жодну інформацію, подану підприємством, про відсутність зазначених порушень в актах перевірки підприємства, а керувалися виключно власними «базами даних».

Як повідомив бухгалтер, мова йде про незаконно знятий податковий кредит за квітень та липень 2015 року по двох контрагентах, стосовно яких існують податкові зауваження від інших підрозділів фіскальної служби. В результаті цього Льонокомбінату були нараховані додаткові податкові зобов’язання за попередні періоди – відповідно зі штрафами і пенею.

Представники Льонокомбінату навели чіткі аргументи безпідставності нарахованого штрафу, однак остаточне рішення фіскальна служба досі не надіслала. У кожному разі, якщо аргументи виробника не почують, акт перевірки буде оскаржений ще й у Головному управлінні ДФС України. А в разі відсутності справедливого рішення з боку податківців, текстильники звертатимуться до суду.

  • Відколи запущене виробництво, тиск зусібіч не припиняється жодного дня. І тільки завдяки нашій наполегливості, принциповості, публічності, завдяки тому, що ми не даємо хабарів, а даємо нахабним чиновникам по руках, на сьогодні ТМ Goldi Льонокомбінат – приклад успіху і процвітання. Безумовно, загальна сума штрафу не є великою для масштабів нашого підприємства, але для нас це принципова справа. Ми відстоїмо кожну нашу гривню, бо вона зароблена нелегкою чесною працею, – наголошує власник Льонокомбінату Олег Червонюк.

На сьогодні Рівненський льонокомбінат – Goldi є одним із найбільших вітчизняних промислових підприємств та найбільшим українським рітейлером  готового одягу. Компанія складається з 5 фабрик із повним циклом виробництва тканини і готового одягу, трьох десятків магазинів по всій Україні, а також у Польщі. І налічує близько двох тисяч офіційно працевлаштованих працівників. Щороку виробничі потужності підприємства зростають приблизно удвічі, Льонокомбінат щомісяця сплачує близько 10 мільйонів гривень до бюджетів усіх рівнів.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ