Мільйони на дитячі майданчики у Рівному використали і проситимуть ще?

У Рівному продовжує роботу тимчасова депутатська комісія, яка має визначити місця, де необхідно встановити дитячі майданчики.

За словами міського голови Рівного, встановлення каруселей у дворах рівненських багатоповерхівок депутати доволі часто використовували як метод заробляння «плюсів» у виборців. Тож, аби раз і назавжди викоренити такий метод боротьби за електорат, торік на одній із сесій Рівненської міської ради вирішили створити комісію, яка і має визначити, в яких дворах Рівного потрібно встановити дитячі майданчики, а де, можливо, на прохання рівнян, їх варто прибрати.

Із липня 2017 року члени комісії, до якої входять депутати різних фракцій Рівненської міської ради, обстежили 178 прибудинкових територій. По кожній із заявок надали свої рекомендації: десь погодили встановлення повноцінного нового дитячого майданчика, десь рекомендували замінити чи доставити каруселі, пісочниці тощо. Десь взагалі відмовили у встановленні дитячого майданчика. Зрештою, члени комісії сформували свої пропозиції по 170 адресах. На реалізацію цих пропозицій із бюджету розвитку було виділено 4 мільйони гривень. Проте, за словами начальника управління ЖКГ Ярослава Сахнюка, цих коштів на реалізацію запропонованого комісією буде мало. Тим паче, що заявки із проханням встановити у дворі майданчик для дітей від рівнян продовжують надходити. Тільки у 2018 році таких заявок було 31. Ще 10 недообстежених територій лишилися з минулого року.

– У 2017 році було встановлено 20 дитячих майданчиків, які потрапили у перелік, рекомендований депутатською групою. Загальна вартість їх 1,243 мільйона гривень. На сьогодні ще 42 майданчики подали на проектування, і коли буде готова проектно-кошторисна документація, то приступимо і до їх встановлення. Обстежимо все, а тоді надамо свої пропозиції. Бо є такі випадки, коли люди звертаються, ми виїжджаємо на територію, а там вже реально стоїть новий, гарно обладнаний дитячий майданчик. Тож будемо дивитися і вирішувати, – розповів представник управління ЖКГ Олександр Колесник.

За словами голови комісії Галини Кульчинської, за час роботи  комісії були випадки, коли до неї зверталися бабусі із проханням прибрати нові дитячі майданчики. Мовляв, дитячий галас їм заважає.

Працюючи над вивченням цього питання, депутати помітили, що окремі мікрорайони міста взагалі «обділені» увагою і там просто необхідно встановити такі ігрові об’єкти для дітей. Наприклад, непогана ситуація на вулицях Князя Романа, Гагаріна, Богоявленській, Ст. Бандери. Натомість є густонаселений район «Північний», висотки на вул. Д. Галицького, де мешкає майже три тисячі рівнян, але по тих дворах не тільки майданчиків – навіть звернень не було.

Тоді ж, аби краще розуміти, де потрібні майданчики, а де рівняни можуть «потерпіти», навіть інтерактивну карту створили. Існує вона і дотепер, щоправда, дані в ній лише за 2016 рік. За словами працівників управління ЖКГ, про пріоритетність пам’ятають. Тож 4 мільйони гривень, які виділили цього року, встигнуть освоїти до кінця першого півріччя і проситимуть гроші ще. Бо цих мільйонів вистачить на встановлення повноцінних дитячих майданчиків. А от на існуючі майданчики, які потрібно доукомплектувати, знадобляться ще фінанси, які проситимуть на найближчій сесії Рівнеради.

За приблизними підрахунками, йдеться про три мільйони гривень. До того ж, кажуть, цього року існує й інша проблема, на вирішення якої треба не тільки додаткові мільйони, а й час. Тепер, аби отримати дозвіл на встановлення дитячого майданчика чи то якогось окремого елемента, необхідно зробити топографічну зйомку. Тож, якщо раніше усі погоджувальні процедури тривали приблизно тиждень, то тепер затягуються на місяць:

– Для того щоб зробити топографічну зйомку, на місце має виїхати геодезист, заміряти все це, потім зйомка накладається на схему, де є інженерні мережі, комунікації… Після того маємо отримати погодження на встановлення від усіх служб, які мають свої мережі:  водоканал, Рівнегаз, Рівнетеплоенерго, Рівнеобленерго, зв’язок. Щоб не поставити майданчик на якісь існуючі мережі. Ми просили управління архітектури зробити дещо по-іншому, щоб пришвидшити цей процес. Аби вони попросили певні кошти на розроблення цієї топографічної зйомки міста. Можливо, не одразу всього, а по районах. Тоді не було б потреби робити це на кожен майданчик. Раніше ставили майданчики навіть на території, де проходили теплотраси. І коли виникала необхідність відремонтувати мережі, то просто знімали майданчик, а потім ставили назад і ніяких проблем не було. А тепер за цим затримка, – пояснює начальник управління ЖКГ Ярослав Сахнюк.

Аби якось врегулювати це питання, комісія вирішила підготувати звернення на сесію Рівнеради.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ