На Рівненщині найбільше подорожчали фрукти та овочі

Як повідомляє Головне управління статистики у Рівненській області, з початку цього року на Рівненщині індекс споживчих цін становить 102,9%.

На споживчому ринку області у січні–березні 2018р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,8%. Найбільше подорожчали фрукти та овочі (на 17,2% та 13% відповідно). Крім того, на 7,7–0,2% підвищилися ціни на шоколад, хліб, яловичину, сметану, рибу та продукти з риби, кондитерські вироби з цукру, олію соняшникову, кисломолочну продукцію, масло, макаронні вироби, молоко, свинину, безалкогольні напої, кондитерські вироби з борошна, сири. Водночас подешевшали сало, цукор, інші продукти переробки зернових, рис, маргарин та інші рослинні жири, м’ясо птиці (на 8,6–0,5%).

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 2,1%, що насамперед пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 3,8%, алкогольних напоїв – на 0,3%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,4% відбулося головним чином за рахунок підвищення цін і тарифів на водопостачання  на 15,5%, скраплений газ – на 14,9%, утримання будинків та прибудинкових територій – на 5,9%, каналізацію – на 3,5% та гарячу воду, опалення – на 1,7%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 4,9%, що пов’язано з подорожчанням  амбулаторних послуг на 14%, фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 4,3%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 3,6% в основному спричинено подорожчанням транспортних послуг на 6,4%, палива та мастил – на 3,8%, а також автомобілів – на 0,8%.

Загадом індекс споживчих цін у січні–березні 2018 р. по області становив 102,9%, по Україні – 103,5%.

 

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ