На Рівненщині найбільше подорожчали овочі та фрукти

На споживчому ринку Рівненської області у січні–травні 2018 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,5%. Найбільше подорожчали овочі та фрукти (на 15,3% та 13,7% відповідно).

На 9,4–0,4% підвищилися ціни на шоколад, хліб, яловичину, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, олію соняшникову, кондитерські вироби з цукру, свинину, сметану, кисломолочну продукцію, кондитерські вироби з борошна, безалкогольні напої, рис, маргарин та інші рослинні жири. Водночас подешевшали яйця, сало, молоко, цукор, інші продукти переробки зернових, сири, масло, м’ясо птиці (на 21,4–0,1%).

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 5,4%, що насамперед пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 8,7%, алкогольних напоїв – на 1,8%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,5% відбулося головним чином за рахунок підвищення цін і тарифів на водопостачання на 16,1%, скраплений газ – на 14,9%, утримання будинків та прибудинкових територій – на 8,4%, каналізацію – на 4,2%, утримання та ремонт житла – на 3,6%, гарячу воду, опалення – на 1,7%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 4,9%, що пов’язано з подорожчанням  амбулаторних послуг на 14,9%, фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання  – на 4%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 6,1% в основному спричинено подорожчанням транспортних послуг на 17,4%, палива та мастил – на 3,9%.

Про це інформує ГУ статистики в Рівненській області.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ