На Рівненщині росіянка, кримчанка і 5-річна дитина «БУРили» Смигу

Два тижні поспіль на Рівненщині, у Смизькій ОТГ, діяв Всеукраїнський відбудовчий табір «Будуємо Україну разом» (БУР). Волонтери – представники 17 областей нашої країни – зібралися там для того, щоб допомогти місцевим жителям, які живуть у скруті, вирішити їхні проблеми. Будували, фарбували, шпаклювали, а у вільний від роботи час вивчали усі принади краю. Серед ентузіастів, які волонтерили на Рівненщині, були росіянка, кримчанка та навіть 5-річний малюк. Що вдалося зробити і що цікавого гості побачили на Рівненщині – знають і наші журналісти.

Два тижні поспіль 25 волонтерів із різних міст нашої і не нашої країни жили фактично в польових умовах ради єдиної мети – допомогти малозабезпеченим людям, а ще навчити краян об’єднуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Із Франції – без грошей, але з допомогою: студенти-волонтери побували у дитячих будинках Рівненщини

«Нас часто запитували, чому ми вибрали Смигу, чому саме це селище серед лісів, чому саме це новостворене ОТГ. Спочатку може здатися, що цій громаді нічого не бракує – діти мають де розвиватись, тут кого не спитай – або в оркестрі духовому грають, або боротьбою займаються, або грають за місцевий футбольний клуб. Тут, якщо не працюєш на деревообробному заводі, то займаєшся підприємництвом або громадською діяльністю. Все працює і гуде життям, але ми не побачили там злагодженості процесів, не побачили співпраці, тому вирішили поБУРити і спробувати запустити механізм спільнотворення» – записали волонтери на своїй офіційній сторінці у Facebook.

За два тижні роботи активістам вдалося відремонтувати будинки багатодітним сім’ям та сім’ї переселенців з Донбасу. А ще намалювати великий мурал на стіні місцевої бібліотеки та збудувати велику літню сцену у місцевому парку. Вони певні – поставлені перед собою цілі досягти зуміли. Окрім того, активісти намагалися залучити до роботи якнайбільше місцевих жителів. І за їх словами, це також вдалося.

 – Смига – наш персональний рекорд по залученню місцевих. Тобто, якщо ми ставили собі планку про те, що нам має допомагати 15 місцевих жителів, то у нас по факту було більше 50 людей. Окремі підприємці присилали до нас своїх працівників. Селяни приїздили на тракторах. Словом, працювали на славу. Дуже багато волонтерів приїздило з різних міст Рівненщини та й з обласного центру. Подібного за всі роки існування нашого руху ще не  бачили. До 2018 року ми не були у Рівненській області. І головне не те, що ми тут сцену звели чи мурал намалювали, а те, що нам вдалося згуртувати місцевих жителів, – розповідає координаторка проекту Віра Пасішнюк.

Взагалі, окрім місцевих, було і чимало заїжджих волонтерів. Наприклад, працювали кримчанка та росіянка. Остання, до слова, уже вдруге «БУРила».  А наймолодшим волонтером у Смизі став 5-річний Максим зі Львова. Приїхав він на Рівненщину разом із батьками. І разом з іншими волонтерами хлопчик спав на підлозі місцевого спортзалу, харчувався в їдальні і разом з усіма відбудовував країну.

– До речі, у нас сам табір ділився на дві зміни. У першу зміну ми працювали, будували, малювали і прибирали. А в другу зміну займалися такою собі просвітницькою діяльністю. Організовували зустрічі з успішними людьми, їздили на екскурсії, дивилися фільми, влаштовували концерти. Протягом цих двох тижнів до нас приїжджало подружжя Сиротюків із Тернополя, які розказували про те, як можна реалізувати свій проект на прикладі власного проекту. Розповідали про створення молодіжного табору. Інший волонтер – Денис Воронцов розказував про свої 9-місячні мандри автостопом різними країнами світу. Розказував, як не боятися, як виходити за якісь власні внутрішні рамки. Ще приїжджала до нас Катя Білохвіст, яка розповідала про цілі сталого розвитку ООН. Це дуже цікава лекція, яка була не просто лекцією, а інтерактивним тренінгом до обговорення. Мали і чимало цікавих практичних занять. Відвідували Тараканівський форт, побували і в селі Базальтове. Словом, ми зовсім не нудьгували, – каже координаторка культурного напрямку Олександра Теслюк.

Загалом на реалізацію проекту у Смизі витратили близько 200 тисяч гривень.  Начальник обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Віталій Ліпський розповідає, що гроші виділило Міністерство молоді та спорту України.

 – Це гроші на харчування волонтерів, проїзд, екскурсії та матеріали для ремонту. Міністерство саме з нами зв’язалось і запропонувало спробувати такий проект. Я скажу відверто: приємно вражений цими людьми. Це молодь, яка фактично змінює країну. І коли кажуть, що молодь зараз погана, то я готовий сперечатися.

За словами «БУРівців», вони уже планують наступну поїздку до Смиги.

Варто зауважити, що Волонтерський табір «Будуємо Україну разом» (БУР) був заснований у 2014 році. Працівники благодійної організації «Львівська освітня фундація» (проектом якої згодом і став БУР) у 2014 році поїхали на Схід. Люди згуртувалися, аби відбудувати звільнені від окупантів міста, наприклад, такі як Краматорськ. Разом із колегами тодішній директор Фундації протягом двох місяців жили та відбудовували Краматорськ. Цю ідею підхопили і мешканці інших міст нашої країни.

За чотири роки «БУР» вийшов далеко за межі східних областей нашої країни, адже відбудови потребують не тільки міста, які визволили від окупантів, а й свідомість більшості мешканців нашої країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  На Рівненщині читачі розмалювали бібліотеку

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ