Не медом єдиним: на сесію Рівнеради тепер збираються фермери

Кілька тижнів поспіль Спілка пасічників Рівненського району веде активну боротьбу проти використання пестицидів на полях поблизу Рівного. Сьогодні на сесії Рівнеради планують розглянути звернення до Кабміну про необхідність створення 20-кілометрової буферної зони навколо обласного центру.

За словами голови Асоціації фермерів Рівненщини, депутата Андрія Кузьмича, перед тим як сформувати текст звернення, проводили зустріч із пасічниками та фермерами. Кажуть, намагалися дійти компромісу і врахувати інтереси усіх, хоч це було не легко.

– Ми все ж підтримали введення цієї так званої 20-кілометрової буферної зони, хоч і вважаємо, що через це не всі фермери будуть у рівних умовах. Наприклад, фермер у Шпанові чи в Карпилівці буде зовсім в інших умовах, ніж фермер у Клевані, – говорить депутат.

Фермери підтримують ідею ведення органічного виробництва, але це теж матиме не зовсім позитивні наслідки, оскільки покупець не готовий до тієї ціни, яка буде на продукти.

  • Ми категорично проти, щоб пестициди вносили з літальної техніки, тобто з авіаційної, – каже Кузьмич.

Таку ж позицію підтримали і депутати Рівненської обласної ради, які, до слова, своє звернення спільно з пасічниками у Кабмін відправили ще 16 березня.

Фото – Крапка

– Ми за те, щоб контролювалися ввезення інсектицидів, гербіцидів, протруювачів і так далі. Але якщо за логікою пасічників ввести всі їхні вимоги, то за два роки приблизно все зведеться до того, що тут навколо Рівного буде пустеля. Оскільки ті ж пасічники пропонують сіяти медоносні культури, а хто ж сіятиме хліб? Картоплю? У нас же люди не тільки один мед їдять! Більше того, я брав статистику – по 300-400 тисяч платять податків. Питання: скільки платять пасічники? – каже Кузьмич.

Фермери, за словами голови Асоціації фермерів Рівненщини, на таке звернення відреагували бурхливо. Бо складається враження, що в області працюють тільки пасічники, а фермерів нема. Насправді ж останніх, за словами Кузьмича, в області значно більше. Саме тому, за його словами, фермери і планували завітати на сьогоднішню сесію.

Більше того, у цій «війні», яка спрямована в основному проти свавілля агрохолдингів, страждають найбільше фермери. А ті ж агрохолдинги лишаються у стороні. Бо ж «на них управи нема». Не знають депутати, і хто саме контролюватиме дотримання 20-кілометрової буферної зони.

 

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ