Перемога чи зрада? М’ясо для садків закупили, але дорожче

У двадцять вісім їдалень рівненських дошкільних навчальних закладів знову постачають м'ясо. Адже тендер на закупівлю цієї продукції таки відбувся. Освітяни радіють, бо вимушений піст для малечі, який тривав з 1 березня, таки скінчився. А от активісти організації «За чесний тендер» не надто тішаться результатами.

Раніше ми розповідали про те, що впродовж лютого-березня у 28 дошкільних навчальних закладах Рівного із 35 існуючих виникла проблема із постачанням м’яса. А все через тендерні процедури, в яких СБУ вбачало змову і на підставі цього перші торги було скасовано. Тож довелося тендер оголошувати повторно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Економія чи змова: чому у рівненських дитсадках діти лишилися без м’яса

 – Практично з 1 березня і по 10 квітня в окремих ДНЗ Рівного не було м’яса. Якщо протягом 10 днів не поступить якогось серйозного застереження від правоохоронних органів, то з 10 квітня буде забезпечено повноцінне постачання м’яса у дитячі садочки. Зауважу, що куряче м’ясо, аукціон по закупівлі якого відбувся раніше, почнуть постачати з 3 квітня, – розповідає заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська.

До слова, курятину, за результатами тендеру, в дитячі садочки постачатиме ТДВ «Рівнехолод». Вартість закупівлі сягнула майже 1,28 мільйона гривень. Що ж до іншого «м’ясного» тендеру, який відбувався повторно, переміг той підприємець, що і першого разу. Однак ціна за один кілограм дещо зросла.

«Ця закупівля мала б відбутися раніше, і цей же ФОП (фізична особа підприємець) переміг і минулого разу, але втрутились контролюючі та правоохоронні органи, які запідозрили неладне. СБУ поширило прес-реліз, де поінформували читачів про нібито виявленого недобросовісного постачальника, змову і так далі. Так само СБУ відрапортувало, що в новому тендері буде економія коштів. Новий тендер виграв той самий ФОП, нібито змовник і недобросовісний постачальник. Єдина різниця, що на першому тендері він пропонував м’ясо по 104,95 грн/кг, тепер ціна складе 112,5 грн/кг. В сухому залишку маємо те ж саме м’ясо, у того ж підприємця, тільки з затримкою у 2 місяці і дорожче. Перемога чи зрада?» – у мережі Facebook записали активісти ГО «За чесний тендер».

Бо ж відповідно до інформації, оприлюдненої на сайті  ProZorro, сума закупівлі цього разу сягнула близько 5,4 мільйона гривень. Тоді як попередній тендер обійшовся б майже у 7 мільйонів. Щоправда, замість заявлених раніше 66 тисяч кілограмів м’яса тепер закуплять значно менше – 48 тисяч.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ