Перші 20 мільйонів: рівненський «Авангард» дочекався коштів на реконструкцію

У середу, 7 лютого, міський голова Рівного скликав позачергову сесію Рівнеради. І це при тому, що пленарне засідання має відбутися 22 лютого. Хоча в порядку денному було всього одне питання, розглядали його депутати понад півтори години. Через що так поспішали – дізнавалися наші журналісти.

Позачергове засідання сесії Рівнеради обійшлося без мітингарів, однак депутати настільки захопилися розглядом єдиного питання  – «Внесення змін до бюджету» – що навіть брали перерву.

Йшлося про розподіл 40,3 мільйона гривень, які були в резерві. Зокрема, 20 мільйонів гривень пропонували виділити на реконструкцію стадіону «Авангард»; 5 мільйонів гривень на капремонт вулиці Макарова; 11,3 мільйона гривень на капремонт вулиці Романа Шухевича; 4 мільйона гривень на капремонт вулиці Соборна (від вулиці Коцюбинського до Кн. Острозького). Раніше бюджетна комісія погодила такий розподіл, але крім цього запропонувала по управлінню ЖКГ зменшити видатки загального фонду, що передбачалися на утримання вулиць, на суму 12 мільйонів гривень. І ці кошти «перекинути» на управління капітального будівництва для проведення капремонту по вулиці Макарова.

Нагадаємо, за попередніми підрахунками на ремонт частини вулиці Макарова (від вулиці Січових Стрільців до гіпермаркетів) треба близько 40 мільйонів гривень.

І якщо питання щодо виділення коштів на ремонт доріг не викликало ніякого спротиву, то через фінансування реконструкції стадіону депутати ніяк не могли дійти згоди.

Нагадаємо, понад півроку тривав процес експертизи проекту реконструкції рівненського стадіону «Авангард». В кінці минулого року було отримано позитивний висновок ескізного проекту. Кінцевому погодженню документації заважала відсутність необхідної кількості паркомісць відповідно до стандартів.

– Ще 26 грудня минулого року ми направили лист до Мінрегіонбуду з проханням дозволити реконструкцію. Якби у нас стадіон був за містом, ми могли б забезпечити 700 паркувальних місць. Але наш стадіон в центрі міста. І ми не можемо заасфальтувати під парковку половину парку. І вже 18 січня ми отримали відповідь і дозвіл, – розповів міський голова Рівного Володимир Хомко. Тож, щоб не витрачати часу, вирішили скликати позачергову сесію Рівнеради.

Майже впродовж двох років депутати відвідували презентації проектів, обговорювали, наскільки важливо для міста провести реконструкцію спортивного об’єкту тощо. Коли ж справа дійшла до голосування – почали давати задню. Вірніше, просили «пригальмувати».

Депутати кількох фракцій, зокрема «Батьківщини» та «Самопомочі» рекомендували проголосувати за виділення 20 мільйонів на черговій сесії Рівнеради (22 лютого). А до того часу – організувати депутатський день, показати проект стадіону, заслухати депутатів, директора стадіону і його бачення, скільки стадіон буде заробляти в рік, заслухати представників спортсменів, чи враховані всі їхні побажання. Мовляв, так, наосліп, не бачивши проекту, голосувати не варто.

Голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка Роман Стасюк взагалі запевнив, що місту варто було б поспілкуватися із керівниками області і зробити єдиний потужний спортивний об’єкт:

– На сьогодні область має будувати спорткомплекс за 300 мільйонів гривень на вулиці Макарова. Місто Рівне має збудувати за 171 мільйон стадіон. У міськраді зареєстрований проект рішення про виділення 20 гектарів землі в рекреаційній зоні біля Пагорба Слави. І щоб розташувати там стадіон і спортивний комплекс, ті 20 гектарів повністю підходять. Тож рекомендую  до 22 лютого провести перемовини з обласною радою, обласною адміністрацією, федерацією футболу, аби дійти згоди і розташувати весь єдиний спортивний комплекс біля Пагорба Слави,  – зауважив Стасюк.

За словами міського голови, ділянки, про які згадав Роман Стасюк, призначалися, цитуємо: «для аквапарку чи для чогось іншого». І щодо пропозиції перенесення туди стадіону мер додав: «Дурня повна».

Зрештою, проговоривши близько півгодини, депутати відхилили пропозиції і радикалів, і «Самопомочі». А гроші на перший етап робіт з реконструкції стадіону таки виділили.

За останніми даними, загальна вартість стадіону сягає 171 мільйон гривень. Проте міський голова запевнив, що значну частину з цих коштів виділить з ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку). Мовляв, про це вже є домовленість із бюджетним комітетом Верховної Ради і з головою федерації футболу.

– Після того як буде офіційно передано проект, буде оголошений тендер на початок будівництва – процедура займе півтора-два місяці, а після того переможець тендеру приступить до будівництва. 20 мільйонів уже є, тобто є сенс брати участь у тендері, а далі поквартально будемо додавати кошти. Я так думаю, що в цьому році мільйонів 60-70 ми освоїмо. Все інше – розраховуємо на ДФРР, так як нам обіцяв комітет Верховної Ради з бюджету та фінансів. Тому, я думаю, шанси у нас хороші, щоб якусь частину коштів отримати з держави. Навряд чи вдасться отримати щось із області, у них свої проблеми, але слава Богу наш бюджет дозволяє нам це зробити, – резюмував Володимир Хомко.

За словами директора комунального закладу «Стадіон Авангард» Валентина Воята, спершу працівники мають провести реконструкцію п’ятої трибуни, що на центральному вході, потім територію, де розміщується футбольний клуб. Третя черга – віражі – бокові трибуни, там зараз знаходяться легкоатлети і адміністрація, четверта черга – закінчення – футбольне поле та бігові доріжки.  Планується ще будівництво готелю і кафе, щоб спортсмени могли там проживати і харчуватися. Щодо того, де тренуватимуться спортсмени на час проведення реконструкції, директор запевняє – хвилюватися не варто. Бо ж реконструкцію проводитимуть почергово і заміна поля та бігових доріжок – це остання черга. До того ж місто має запасне поле.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ