Про закордонні відрядження керівників комунальних закладів інформуватимуть на сайті міської ради?

Законотворці внесли зміни до Господарського кодексу, які спрямовані на підвищення публічності і прозорості використання майна комунальних підприємств. Відповідно до цих змін, комунальні підприємства зобов’язані оприлюднювати на сайті ряд інформації, яку дотепер можна було отримати лише надіславши запит.

Закон уже діє півтора року, а Рівненська міська рада так і не затвердила порядок оприлюднення інформації про діяльність комунальних підприємств. Щоправда, близько року тому у Рівнераді розглядали проект рішення, прийняття якого «запустило» би процес, але тоді проект зняли з розгляду у зв’язку з тим, що не всі депутати встигли ознайомитися чи то подивитися на документ.

– Я вважаю, що відсутність цього порядку позбавляє громадян можливості отримати інформацію про те, яке майно є в комунальних підприємствах, як формуються тарифи, яким чином – ефективно чи не ефективно – використовуються кошти громади. У нас на сьогодні більше 20 комунальних підприємств, тому наявність цього порядку, по-перше, передбачено законом, по-друге, дозволить мешканцям міста зайти на сайт і подивитися інформацію про конкретні комунальні підприємства. Ідея полягає в тому, щоб на сайті міської ради було створено окремий розділ «комунальні підприємства» і кожне комунальне підприємство мало свій підрозділ. Там би містилася інформація, які послуги надає підприємство, яка вартість тарифів, період роботи, яка заробітна плата у керівника цього підприємства, кількість службових відряджень, в тому числі закордонних відряджень, загальний обсяг витрат на ці відрядження… Тобто там містилася б повністю вся публічна інформація, як цього вимагає законодавство, – розповідає автор проекту рішення депутат Микола Бляшин.

На реалізацію рішення, за словами депутата, не потрібно ні додаткових коштів, ні прийняття на роботу нових людей, адже сайт міської ради працює, його періодично наповнюють новою інформацією. Тепер просто кількість цієї інформації дещо зросте.

Поки депутати Рівнеради вивчають цей проект рішення, кажуть, що його необхідно удосконалити. Пропозиції обіцяють надати в найближчий час. Яку інформацію варто висвітлювати на офіційному сайті Рівнеради, питатимуть і в активістів, і в керівників комунальних підприємств.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ