Рівненських підприємців моніторили на наявність нелегальних працівників

У кожного третього підприємця в ТРЦ «Злата Плаза» та на ринку «Ювілейний» є нелегальні працівники. Це з’ясували під час спільного превентивного відвідування  інспектори праці Управління Держпраці  і міськвиконкому.

Спільні інформаційні відвідування провели інспектори праці Управління Держпраці у Рівненській області та управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому. Наглядовці побували на ринку «Ювілейний»  (ПОГ «Перелесник») та в торгово-розважальному центрі «Злата плаза». Підприємцям, які мають торгові точки і використовують найману працю, та їх працівникам роз’яснили  права та обов’язки стосовно належного оформлення  трудових відносин, виплати заробітної плати та обов’язковості сплати належних податків та внесків.

Роботодавців ознайомили з відповідальністю за порушення законодавства про працю, передбачену статтею 265 КЗпП України. Інспектори попередили, що розмір штрафних санкцій за кожного працівника, допущеного до роботи без оформлення трудового договору, – 111 тис. 690 грн.

Інспектори провели моніторинг дотримання підприємцями трудового законодавства в частині оформлення працівників. Виявили, що в ТРЦ «Злата плаз» із 63 суб’єктів господарювання у 22 трудові відносини із найманими працівниками оформлені не належно. На ринку «Ювілейний» із 39 підприємців – у 15.

І Управлінні Держпраці попереджають, що такі спільні інформаційні відвідування мають превентивну мету, щоб підприємці могли усунути порушення і не наражати себе на штрафи. Після превентивних заходів будуть слідувати інспекційні. І якщо підприємці не усунуть порушення, інспектори змушені будуть оформити акт і припис, який передбачає суттєві штрафи.

Про це повідомила прес-служба Управління Держпраці у Рівненській області.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ