Рівнян запрошують долучитися до вшанування пам’яті Ростислава Солоневського

19 червня у Рівненській обласній бібліотеці відбудеться захід-реквієм "Свіча пам'яті Ростислава Солоневського". 

Постать рівненського літератора Ростислава Солоневського звертала увагу всієї Літературної України. Серед його читачів були представники різних поколінь.  Його творчість шанується і вивчається у всіх освітянських осередках Рівненщини.

Захід-реквієм “Свіча пам’яті Ростислава Солоневського” відбудеться 19 червня о 13 год в “Світлиці” Рівненської обласної бібліотеки (на Лебединці).

Голова Рівненської обласної організації письменників Ірина Баковецька запрошує рівнян долучитися до вшанування пам’яті відомого українського поета та літератора.

Довідково:

Ростислав Солоневський народився у с.Вовковиї Демидівського району Рівненської області,  походить із сім’ї хліборобів. 

Його навчання в школі було перерване війною, і він став учнем стельмаха. Після закінчення семирічки в 1947 р. вступив у Дубенське педучилище, з якого в 1950 р. за відмову поступити в комсомол був виключений. Достроково став учителем Хотинської школи Радивилівського району, звідки весною 1951 р. був призваний в армію. У 1954 р. був поновлений учнем Дубенського педучилища, яке закінчив з відзнакою.

З 1957 р. працював директором Клеванського районного будинку школярів та юнацтва, вчителем СШ № 2 селища, одночасно навчався в Рівненському педінституті.

За фахом — вчитель математики і креслення. Педагогічній роботі віддав сорок років. Відмінник народної освітиУкраїни. Проживав у селищі Клевань Рівненського району. Опублікував чимало статей в ім’я відновлення історичної правди про діяльність УПА, заради збереження доброї пам’яті про її полеглих героїв.

Член Національної спілки письменників України. Лауреат літературних премій ім. Валер’яна Поліщука (1991) і Г.Чубая.

Наприкінці серпня 2016 року пережив мікроінсульт. Помер 5 вересня 2016 року вдома.  Похований в смт Клевань.

Автор 27 поетичних збірок гумору та сатири, 

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ