Рівнян запрошують на літературну зустріч

Рівненська обласна бібліотека запрошує поціновувачів української класики на літературну зустріч, присвячену письменнику української діаспори у США – Василю Барці.

15 липня о 12 годині у Рівненській обласній науковій бібліотеці відбудеться літературна зустріч «Талановитий письменник української діаспори», присвячена 110-й річниці від дня народження письменника, літературознавця, перекладача та художника Василя Барки.

Василь Барка справжнє ім’я Василь Костянтинович Очерет. Народився 16 липня 1908 року в селі Солониця Лубенського повіту Полтавської губернії. Закінчив Кубанський державний університет і Московський педагогічний державний університет.

У 1941 році пішов добровольцем у «народне ополчення», хоча мав можливість бути звільненим за станом здоров’я. Під час одного з німецьких наступів був тяжко поранений. Виходили його, незважаючи на ризик, чужі люди. Німці загрожували покаранням за допомогу пораненим радянським воїнам; а з радянських літаків скидали попередження, що всі, хто залишився живий після бою з німцями – «зрадники Батьківщини». В. Барка опинився між двох вогнів і вирішив порвати з «режимом». Видужавши, працював коректором у місцевій газеті «Кубань».

У 1943 р. було оголошено мобілізацію всіх чоловіків на роботи в Німеччині. У Берліні Василеві Барці вдалось вирватися з табору. Працював коректором у видавництві «Голос».

А після розгрому Берліна разом з іншими вигнанцями-втікачами письменник здійснив 1000-кілометровий перехід до Авсбурга у табір «Ділі» (табір для переміщених осіб). Ночував у ящику, терпів незгоди. Розпочав перший прозовий роман «Рай», який вийшов у Нью-Йорку в 1953 році. Письменник намагався перебратися до Франції, але невдало.

У 1950 році з офіційного дозволу В. Барка переїхав до Америки, там працював над історією української літератури. Писав релігійно-філософські та літературознавчі есе, перекладав. Кілька років працював редактором на радіостанції «Свобода».

Помер письменник у Глен Спей (українському поселенні неподалік від Нью-Йорка) 11 квітня 2003 року.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ