Рівнян застерігають від купання на здолбунівському кар’єрі

У Рівному наразі немає жодної водойми, де дозволено купатись, тому містяни шукають місця для відпочинку за межами обласного центру. Частина людей обирають штучні водойми та озера поблизу Рівного, інші – відправляються на кар’єри. Щоправда і з цим не все так гладко.

Одним з популярних місць відпочинку рівнян є кар’єр біля Здолбунова. Втім, днями з’явилася інформація, що там купатися заборонено.

На фейсбук-сторінці спільноти «Типове Рівне» йдеться про те, що територія Здолбунівського кар’єру є приватною територією підприємства «Волинь – Цемент», філії ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна» і використовується для видобутку відкритим способом крейди і глини – сировини для виготовлення цементу.

– В цьому технологічному процесі задіяна важка автомобільна і залізнична техніка, екскаватори на електричній тязі високої потужності. Дорожня мережа не пристосована для руху велосипедистів і пішоходів, не регулюється відповідними знаками чи світлофорами. Під час руху вантажівок з глиною і крейдою, з причепа можуть випадати великі грудки породи вагою від 200 до 500 кг. Велику небезпеку несуть постійні зсуви піску і провали ґрунту, можливість потрапити у заболочене місце. Надзвичайно небезпечні природні водойми, які утворилися під час розробки кар’єру – швидкий перепад глибини приводить до різкого пониження температури води і, як наслідок, – утоплення людини через тепловий удар і параліч, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що місця для купання на кар’єрі абсолютно не облаштовані, рятувальної служби немає. У разі обриву проводів високої напруги 6000 Вт існує велика вірогідність удару електричним струмом на землі і у воді. У зв’язку з тим, що перебування сторонніх осіб на території кар’єру є потенційно небезпечним для їхнього життя і здоров’я, – усі громадяни, які незаконно потрапили на приватну територію, яка належить Підприємству «Волинь – Цемент», – будуть затримуватися охороною кар’єра і передаватися до національної поліції для притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ