Рівняни влаштують масову ранкову пробіжку задля порятунку Усті

У неділю, 24 червня, у Рівному відбудеться ранковий забіг до Дня молоді. Цьогоріч захід пройде під гаслом «Річка має жити!».

Еко-активісти хочуть привернути уваги до проблеми забруднення річки Устя. Участь в забігу безкоштовна, учасники долатимуть дистанцію близько трьох кілометрів.

– Це креативний спосіб об’єднати громаду Рівного, показати, що ми небайдужі до проблеми забруднення річки. Дуже символічно, що цей забіг присвячений Дню молоді, адже кому як не молодим людям вирішувати, в якому місті жити, – говорить прес-секретарка ГО «Екоклуб» Інна Мулявка.

За словами еко-активістки, починаючи з 2012 року в Рівному періодично виділяються кошти на очищення річки, але весь процес «захлинається» на рівні проектів. Устя, як і раніше, перебуває в плачевному стані, в річці щоліта масово гине риба. Головні причини цього – потрапляння до водойми каналізаційних скидів, порушення водозахисної смуги та забудова берегів.

Майбутній забіг є одним із елементів інформаційної кампанії, яку розробив «Екоклуб» спільно з ініціативними рівнянами задля порятунку річки та привертання уваги до проблеми. З-поміж іншого активісти створили інтерактивну карту, де зафіксовано більше 10 скидів у річку. На 28 червня «екоклубівці» запланували вуличну акцію на майдані Незалежності, де розповідатимуть рівнянам, як можна долучитися до відновлення річки.

Участь в забігу візьмуть і професійні спортсмени. Зокрема, вже зареєструвалася рівненська легкоатлетка, учасниця Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро в марафонській дистанції Світлана Станко. Нині жінка працює тренером в «Інваспорті» – частина її підопічних теж зустрічатимуть світанок пробіжкою.

Кількість учасників забігу лімітована і складає 120 осіб. Більша половина бажаючих зустріти ранок з користю для здоров’я вже зареєструвалася. На дистанції не буде переможців та переможених, кожен бігтиме в довільному темпі. Перші 30 зареєстрованих учасників гарантовано отримають бафи, а всі інші – напульсники з символікою «Rivne Running Club». Крім того, передбачені традиційні нагороди наймолодшому та найстаршому учаснику, а також три нагороди «непереможні» – для людей з інвалідністю.

– Ми вирішили проводити забіг подалі від громадських місць, щоб не створювати проблем для містян. Максимально все будемо робити тихо, щоб на нас ніхто не ображався. Саме в цю ніч відбуватимуться святкування випускних, тому ми розраховуємо, що й випускники долучаться до нашого заходу, навіть як глядачі. Учасники бігтимуть по пагорбам Бармаків. Для забезпечення яскравої картинки, будемо запалювати фаєри, зніматимемо це дійство з квадрокоптера, – розповів президент «Rivne Running Club» Сергій Ющишин.

Орієнтовний старт  забігу – о 04:30 на Пагорбі Слави. Реєстрація доступна на сайті RunStyle.net.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ