Рівняни вшановують святих мучеників

Сьогодні свята православна церква вшановує пам'ять мучеників Лукилiана, Клавдiя, Іпатiя, Павла, Діонисiя i дiви Павли, що постраждали за віру Христову.

16 червня православна церква згадує святих мучеників Лукилiана, Клавдiя, Іпатiя, Павла, Діонисiя i дiви Павли, що постраждали за віру Христову.

Мученик Лукиліан був язичницьким жерцем при римському імператорові Авреліані (270-275). У старості він переконався в помилковості язичницької релігії, всією душею навернувся до віри у Христа Спасителя і хрестився.

Під впливом його проповіді багато поган стали навертатися до християнства. А юдеї за розповсюдження віри у розіп’ятого ними Христа донесли на Лукиліана градоначальнику Никомидії Сильвану. Той став примушувати старця повернутися до ідолослужіння. За відмову святому Лукиліану потрощили щелепу, били палицями і повісили вниз головою, а потім запроторили до темниці, де він зустрів чотирьох юнаків-сповідників Христових – Клавдія, Іпатія, Павла і Діонісія. Святий Лукиліан переконував їх твердо стояти за віру, не боятися мук і смерті. Через деякий час всі вони були приведені на суд, і кинуті в розжарену піч, але раптово розпочався, дощ погасив полум’я, і святі мученики залишилися неушкодженими. Правитель засудив, їх до страти, відправивши для виконання вироку до Візантії. Святі отроки були усічені мечем, а святий мученик Лукиліан численними цвяхами прибитий до хреста.

Свідком подвигу святих мучеників була свята діва Павла, що присвятила себе служінню тим хто страждав за віру Христову. Вона доставляла їжу в’язням-християнам, омивала їх рани, приносила ліки і хоронила тіла мучеників. Після спочинку святого Лукиліана і чотирьох отроків вона повернулася в Никомидію і продовжувала своє святе служіння. Свята діва була схоплена і кинута в піч, проте силою Божою залишилася неушкодженою. Тоді її відіслали до Візантії, де свята мучениця була усічена мечем.

Також 16 червня за православним календарем іменини відзначають: Панас, Ахілла, Денис (Діонісій), Дмитро (Димитрій), Іерія, Іпатій, Купріян, Клавдій, Лук’ян (Лукіан), Лукилліан, Максіан, Маркелин, Павло, Павла, Папп, Сатурнин і Юліан (Іуліан).

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ