Що «зашифрують» у найбільшому муралі Рівного

Вже у липні з’явиться перший у Рівному мурал під назвою «Моє місто»,який реалізовують в рамках проекту від ГО «Платформа взаємодій«Простір» «The Street Walls». На стіні дев`ятиповерхівки по вул. Міцкевича, 9.

Після конкурсу організатори презентували ескіз муралістів-переможців. Автори  – рівненсько-львівський тандем митців Віктора Челяди і Тараса Довгалюка.  На стіні багатоповерхівки буде зображено пташку і традиційний орнамент в поєднанні з сучасним каліграфічним письмом.

За словами організаторів конкурсу, основними критеріями відбору були: оригінальність ескізу, цікава концепція, розуміння будівельних нюансів, досвід виконання подібних робіт, адже автор не лише розробляє ескіз, але й сам його виконує.

Тож із десятка робіт, які були надіслані, обрали саме цей малюнок.

Самі ж автори про концепцію муралу пишуть: «Ми вирішили торкнутися теми свободи. Як символ вільної думки і вибору дій обрали образ птаха, що розчиняється у геометричних силуетах міста, що в свою чергу покликані розчинити прямі лінії міського образу і надати їм динаміки і різноплановості. Також використали шрифтовий патерн із сучасної каліграфії в поєднанні з традиційним орнаментом. Напис каліграфією – «Моє місто». Цей малюнок про міське середовище та істот, що його населяють. Про взаємопов`язаність людей, тварин та предметів. Про компроміс, що повинен бути присутній у подібних просторах. Інакше конфлікти будуть знищувати усіх і усе. Гармонія та свобода – основні означення цього стінопису».

Зауважимо, що часткову фінансову підтримку проекту «The Street Walls» здійснює Управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому в рамках конкурсу «Рівне – місто унікальних подій». Для цього з бюджету Рівного виділили 70 тисяч гривень. Решту необхідної суми, яка буде озвучена перед стартом реалізації муралу (нині тривають усі підрахунки), нададуть меценати.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ