У Києві рівняни презентували фільм про Волинську трагедію

Документальну стрічку рівненського  режисера Андрія Смуся  «Лукаве Людобуйство» показали киянам представники Товариства охорони пам’яток історії і культури, спільно з Інститутом національної пам’яті. 

Як розповів режисер фільму, робота була виготовлена на замовлення Українського товариства охорони пам’яток історії і культури Рівненської області  та присвячена 75-ій річниці трагедії на Волині.

Головний  меседж фільму «Лукаве людобуйство» – закликати як польських, так і українських істориків продовжити пошук історичної правди про криваві події тих часів.

Фільм ґрунтується на дослідженнях істориків, краєзнавців,  архівних документах НКВД, на свідченнях з літописів УПА та найголовніше – на спогадах очевидців, які на собі відчули увесь біль так званої Волинської трагедії. В центрі уваги стрічки  – три села сучасного Березнівського району, що на Рівненщині – Вілля, Немілля, Бистричі.

Стрічку   в мережі Інтернет за два місяці переглянуло більше чотирьох з половиною тисяч людей.  Не оминула увагою документальний фільм про Волинську трагедію «Лукаве Людобуйство» і українська інтелігенція. На презентацію завітали письменники історики, дослідники, художники, стрічка не залишила байдужими і представників українського земляцтва та навіть видавців.

– Все підібрано у фільмі. Хочеться слухати. Хвала і честь цим людям. Ми дуже сильна нація. Ми повинні гордитись і цей фільм показує, що на нас наклеп, а ми не можемо себе захистит, – говорить голова правління Міжнародного фонду «Об’єднані Україною» Людмила Холодняк.

За словами директора видавництва «Світ успіху» Неоніли Струк-Гопанчук, подібних фільмів в Україні ще не було. Люди зробили величезну пошукову роботу і вони вже не голослівно говорять, а на основі фактів, що є дуже важливо.

Автори стрічки закликають до аналізу та пошуку правди, якою б гіркою вона не була. Хочеться сподіватися, що стрічка «Лукаве Людобуйство» надалі допоможе у написанні правдивих сторінок історії взаємин двох сусідніх народів.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ