У Рівненській облраді обрали «Царя»

У четвер, 15 лютого, відбулася позачергова сесія Рівненської обласної ради. Під час засідання достроково припинив повноваження голови ради Микола Драганчук, а новим головою обрали – Олександра Данильчука.

Питання усунення Миколи Драганчука  від виконання обов’язків голови Рівненської обласної ради в кулуарах обговорювали давно. Навіть позачергову сесію збиралися скликати ще у 2017 році. Проте не склалося.  Цього ж разу група депутатів добилася скликання позачергової сесії і на розгляд винесли питання «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Рівненської обласної ради Драганчука Миколи Миколайовича». Причиною став начебто той факт, що на одній із сесій облради депутати не підтримали звіт голови.

Цього разу 42-ма голосами «за» депутати проголосували, щоб у лічильну комісію увійшли представники фракцій БПП, Радикальної партії та Партії конкретних справ. Таку пропозицію вніс позафракційний депутат Михайло Кириллов.

Перед голосуванням за зняття з посади голови Рівненської обласної ради Микола Драганчук передав повноваження першому заступнику і вийшов із зали засідань.

За якийсь час голосування завершилося. За підрахунками лічильної комісії  участь у голосуванні взяли 38 обранців. З них 37 проголосували за звільнення Миколи Драганчука і тільки один утримався.

Подякувавши Миколі Драганчуку за роботу оплесками, місцеві обранці взялися голосувати за нового кандидата на цю посаду  –  Олександра Данильчука.

До слова, у свій час він був і народним депутатом України (обраний у 1998 році). Працював у Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та боротьби з організованою злочинністю і корупцією. З липня 2002 по жовтень 2003 року – заступник генерального директора ДП «МТЗ» і ДП «Дніпро», заступник комерційного директора ВАТ «Укрнафта».  Кілька місяців обіймав посаду заступника Міністра оборони України. А з грудня 2004 по квітень 2006 року працював директором ТОВ «Т-Транс».

Доводилося Олександру Данильчуку очолювати і Рівненську обласну раду – з квітня 2006 року по листопад 2010 року. 4 квітня 2014 року обраний першим заступником голови Рівненської обласної ради шостого скликання.

Більше відомий за прізвиськом «Цар», пересічним рівнянам Олександр Данильчук найбільше запам’ятався гучними скандалами, пов’язаними з його іменем. Зокрема і тим, що став учасником флешмобу «Trash Bucket Challenge»: 26 вересня 2014 року невідомі в камуфляжі з прапорами УНСО винесли Данильчука із сесійної зали і кинули до сміттєвого баку.

За результатами голосування у Рівненській обласній раді 15 лютого 2018 року Олександр Данильчук вдруге став головою Рівненської обласної ради. Його кандидатуру підтримало 42 депутати. Цікаво, що один із депутатів утримався. По тому Данильчук, тримаючи руку на Острозькій Біблії, склав присягу.

Першим Олександра Данильчука привітав голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

– Сьогодні обласна рада показала вищий пілотаж, що тут дійсно працюють високоінтелігентні та інтелектуальні люди. Ми пройшли той шлях, дещо він затягнувся і дехто його намагався затягнути, але це дійсно перемога демократії в Рівненській обласній раді, – зазначив Олексій Муляренко.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ