У Рівненському діагностичному центрі зможуть діагностувати онкологію на ранніх стадіях

У Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука презентували 16-зрізовий комп’ютерний томограф OPTIMA CT 520. Його придбали коштом обласного бюджету за 11,5 млн.грн. Нове обладнання значно розширить діагностичні можливості обласного комунального закладу, при цьому зросте і якість надання таких послуг.

Новий комп’ютерний томограф OPTIMA CT 520 дозволяє проводити дослідження з високою якістю зображення органів і систем людини. Зокрема, має удосконалене програмне забезпечення, контролює дозу опромінення, може діагностувати людей із вагою до 205 кг.

Як зауважив завідувач відділення променевої діагностики діагностичного центру Пилип Семенюк, на Рівненщині вже є кілька подібних за характеристиками томографів, які працюють у приватних медзакладах. Однак подібного комп’ютерного супроводу немає жоден з них. Відтак новий томограф дасть можливість на якіснішому рівні обстежувати судини голови, шиї, нижніх кінцівок. При цьому зі значно нижчим ступенем опромінення.

Завдяки новому обладнанню лікарі діагностичного тепер мають можливість діагностувати онкозахворюваня на значно раніших стадіях і, головне, зріс шанс попереджати такі недуги, наголосив Пилип Семенюк. У перспективі – розширення діагностичних можливостей у напрямку обстежень товстого кишківника, бронхіального дерева та ін.

У свою чергу голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук зауважив, що завдяки підтримці обласного бюджету значна частина людей зможе обстежуватися на новому томографі безкоштовно. Йдеться про низку категорій громадян, серед яких, зокрема, учасники АТО, малозабезпечені, багатодітні та чорнобильці. Для цього обласна рада уже виділили додатково 300 тис.грн. на придбання супровідних матеріалів.

Решті пацієнтам доведеться платити лише за розхідні матеріали. Це буде дешевше, ніж у приватних закладах.

Обладнання встановлене у відділенні променевої діагностики, що на 2-му поверсі медзакладу.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ