У Рівному «лататимуть діри» Нової української школи з міського бюджету

У Рівному обговорили міський план заходів на 2018-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики  у сфері реформування загальної середньої  освіти «Нова українська школа».

У зв’язку з тим, що 28 вересня 2017 року вступив в силу новий Закон України «Про освіту» начальник міського управління освіти Василь Харковець нагадав, що з 1 вересня цього року діти, які підуть у 1-й клас, навчатимуться вже 12 років. По Україні таких школярів буде більше 40 тисяч, у Рівному – 3100.

– Новий закон запроваджує 12-річне навчання починаючи з 2018 року. Для всіх інших школярів тривалість навчання буде залишатися незмінною, тобто 11 років. Збільшення років пов’язане із так званою Болонською системою і потрібне для переходу від нинішньої школи знань до Нової української школи, коли діти розвиваються від живого споглядання до абстрактного мислення, від абстрактного мислення до практики. Тобто суть цих змін полягає в тому, що дітей будуть не тільки навчати, а основне – виховувати і розвивати вміння використовувати це навчання на практиці, – пояснює Василь Харковець.

При цьому школа буде поділена на початкову – 1-4 класи, базову – 5-9 класи, і профільну – старша. Гімназії та ліцеї поступово зникатимуть, закладів цього типу як таких не буде, натоміть поетапно вводитимуть  академічне і професійне навчання. Перехідний період – до 5 років.

Василь Харковець додав, що новий закон також запроваджує чимало новацій, які стосуються системи управління освіти, багато підзаконних актів ще додаються по ходу, деякі з положень досі не розроблені. Зокрема з боку Міністерства освіти ще немає типового положення про управління освіти.

– У Верховну Раду вже поданий новий закон про середню освіту, тому що закон про освіту – це загальний закон, а закон про загальну середню освіту має бути так само змінений. Але він лежить у Верховній Раді і поки що немає бачення, чи він буде проголосований хоча б у першому читанні. Каменем спотикання, як відомо, там є стаття про мови, по якій не можуть дійти консенсусу.

Разом із тим для освітян вже розроблена  певна дорожня карта і рівненське управління освіти розробило для себе міський план заходів на 2018-2029 роки стосовно змін у законодавстві у сфері реформування загальної середньої  освіти «Нова українська школа». Протягом поточного року вже були втілені деякі новації.

– В минулому році по всій Україні було обрано 100 шкіл, в тому числі 4 з Рівненської області і одна міська школа – №18, яка була включена в новий пілотний проект і стала першою по апробації цього нового освітнього простору. Але треба розуміти, що цей «Новий освітній простір» вимагає багато матеріальних ресурсів і не тільки для того, щоб змінити документи відповідно до нових законів, методики і т.д., а це і дидактика, оточуюче середовище, меблі, технічне забезпеченні, інші нюанси, – наголошує Василь Харковець.

Разом із тим вже в цьому році держава заборгувала рівнянам 2,5 мільйона гривень, які мали би піти на облаштування шкільних приміщень.

Держава не віддала нам 2,5 мільйона гривень на Нову українську школу, які зобов’язна була віддати, відтак мусимо закривати це міським бюджетом, – додав Володимир Хомко. – А це не малі гроші, до речі, на них ми могли би поставити 10-15 дитячих майданчиків чи ще щось. Але мусимо виділяти, бо до 1 вересня треба ще встигнути провести тендери на закупівлю необхідного обладнання і облаштувати ці шкільні кабінети.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ