У Рівному напрацьовують базу для впровадження Е-квитка

У середу, 11 липня, у Рівному відбувся Форум «Впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті».

Слухали представників українських та іноземні компаній, а також фінансових установ, які пропонують комплексні рішення щодо впровадження Е-квитка у місті. Представники міської влади запевнили, що зараз за справу взялися серйозно, аби до кінця року обрати компанію з якою працюватимуть і закласти кошти у бюджеті для реалізації задуманого.

Близько десятка компаній представили у Рівному своє бачення та шляхи впровадження Е-квитка в Рівному. Серд них компанії Jidelec (Франція), Paragon ID (Франція), Rіdango (Естонія), AuxBridge (Ізраїль), Symbol Systems (Україна), LOT Group(Україна), Національний банк України, ПриватБанк та Ощадбанк. Своїм досвідом також поділилися українські міста, які вже впровадили автоматизовану систему обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті.

Ще торік Президент України Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє органам місцевого самоврядування впроваджувати автоматизовані системи оплати проїзду, в тому числі електронний квиток, у міському і приміському пасажирському транспорті. Однак до тепер жодне місто країни так і не запровадило єдиної автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті.

– Насправді повноцінного єдиного квитка в Україні ніхто поки не впровадив. Є декілька речей, не хочу просто критикувати окремих мерів, нехай не сприймають це на свою адресу…  Але в кожного є бажання пропіаритися і поставити галочку що щось зроблено. Тому, хтось валідатор поставив, там ще щось, якісь елементи впровадив у маршрутці і це видають  за єдиний квиток. Я вже третій термін на посаді міського голови тому піар для мене вже не цікавий. І не залежно хто буде міським головою хочеться напрацювати базу та впровадити справді Е-квиток. Щоб місту була користь, – запевняє міський голова Рівного Володимир Хомко.

За приблизними підрахунками, аби запровадити єдину систему обліку оплати проїзду в громадському транспорті Рівного за найскромнішими підрахунками знадобиться десь 50-60 мільйонів гривень. Очевидно, що одразу всю суму місто на реалізацію виділити не зможе, але за словами мера, кілька, ймовірно, десятків, мільйонів у бюджеті 2019 року передбачити зможуть. Тому вже до кінця цього року планують визначитися із компанією, яка втілюватиме плани в життя.

– Очевидно, що йдеться про немалі гроші. І не хотілося б їх потратити на щось дурне, або впусту. Тож на цьому семінарі хотілося б вивчити весь досвід в Україні, поспілкуватися із фірмами, які готові працювати в Україні і вибрати те, що найкорисніше, щоб це працювало багато років і не було б помилкою. Бо це дуже дорога помилка, – зауважив мер міста.

Треба зазначити, що про впровадження електронного квитка в Рівному говорять не перший рік. Доволі активно про можливість впровадження єдиної системи обліку говорили торік.

Заступник міського голови Рівного Віталій Герман, який входить у робочу групу при Міністерстві інфраструктури запевняє, що торік не просто «балакали»:

– Для впровадження електронного квитка треба відстежити трафік пасажирів у реальному часі, треба працювати над транспортною моделлю міста. Для цього ми підписали меморандум із нашим Національним університетом водного господарства. Є проект договору і якщо депутати підтримають нашу ініціативу ми вже до кінця року будемо мати повноцінну транспорту модель міста Рівне, – запевнив Герман.

За його словами, після міжнародного форуму, який до слова в місті проводився вперше, відбудеться засідання робочої групи.

– Отриману від компаній інформацію ми опрацюємо. Засідання робочої групи будемо проводити публічно, за участю громадськості, щоб громадськість знала, яке рішення ми вибрали. На сьогодні ми дивимося, вивчаємо досвід і тоді будемо думати. Бо є багато рішень. А наше завдання – знайти оптимальний варіант, – каже Віталій Герман.

Томас Хорстмейн, менеджер із міжнародних зв’язків Paragon ID, не один рік займається розвитком бізнесу на міжнародній арені. Він впевнений, їх компанія запросто зможе втілити в життя побажання рівнян.

– Ми пропонуємо дуже широкий спектр рішень відносно електронного квитка. В першу чергу ми займаємося забезпеченням пластиковими катками, валідаторами, які приймають ці платежі. І вони у нас багатофункціональні, адже можуть приймати оплату, як із пластикових карток, так і з мобільних девайсів тощо. Тобто наша компанія встановлює це обладнання. Маємо подібну практику співпраці з київським метрополітеном. Подібну схему пропонуємо запровадити в Рівному. Тим паче, що наша система охоплює широкі спектри. Ми гармонізуємо ці процеси, аби транспортну картку згодом можна було б поєднати з карткою містянина. Аби нею можна було не тільки оплачувати проїзд у громадському транспорті, а й послуги в бібліотеках, басейнах, ЦНАПах, до прикладу, – роз’яснює Томас.

Поки управлінці обговорюють можливі варіанти і запевнили, що незабаром анонсують засідання робочої групи.

 

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ