У Рівному організовують новий музичний конкурс

Вже наприкінці цього тижня, 8 та 9 червня, у Рівному відбудеться Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокального мистецтва «Бурштинові солоспіви» - 2018». Учасники віком 14-30 років боротимуться за переможні призи в органному залі Рівненської обласної філармонії.

За словами організаторів, такий фестиваль вирішили провести задля відродження, збереження та розвитку національної вокальної культури і мистецтва. А ще аби популяризувати академічний спів і, власне, місто Рівне як однин із центрів України, де відроджуються національні традиції вокального мистецтва.

– Коли я почула, що існує проект «Рівне – місто унікальних подій» (в рамках якого було створено «Бурштинові солоспіви» – ред.), подумала: що ж можна придумати такого унікального, щоб здивувати краян. І як кажуть, усе хороше нове – це те, що вже було колись. Я згадала, що років 30 тому у нашому залі камерної і органної музики проходили прослуховування на всі міжнародні конкурси. Тому якщо у нас в органному залі були такі відомі народні артисти як Микола Огренич, Зоя Христич, Костянтин Огневий … то чому б не відродити оцю повагу до вокального мистецтва? Зрештою, чому б не відродити бажання для молоді, щоб вони також реалізовували свої амбіції? – говорить авторка ідеї створення конкурсу Народна артистка України Наталія Фарина.

На переконання Наталії Фарини, класична музика – це основа, база. Тож подібний конкурс зможе зробити Рівне Меккою вокального мистецтва.

– Наша українська нація надзвичайно співоча. Довгий час українці співали гуртовим, хоровим співом і тільки у XIX столітті історіографія зазначає, що з’явилася така талановита співачка як Соломія Крушельницька. Тепер молоді виконавці продовжують цю традицію, зокрема і наша землячка Наталія Фарина. Тому не випадково саме вона стала ініціатором і головним натхненником цього фестивалю. Бо тільки такі фахівці розуміють, що здобуті традиції треба передавати молодому поколінню. Тож найважливіша мета – популяризація нашої української музики, а ще – виявлення талановитої молоді, – додає доцент кафедри музичного мистецтва Рівненського гуманітарного університету Ігор Харитон.

Для участі у конкурсі запросили висококваліфіковане журі. Послухати конкурсантів можуть усі, хто бажає, адже вхід буде вільним.

Гала-концерт та нагородження переможців відбудуться 9 червня, початок о 14.00.

– Запрошуємо в місто Рівне 8-9 червня талановиту молодь, віком від 14 до 30 років, для участі у фестивалі-конкурсі вокального мистецтва. Будь ласка, швидше визначайтесь, подавайте заявку для того, щоб ваші прізвище, ім’я та фото внесли до надрукованого буклету! – закликає Юрій Яцика на сторінці у facebook «Буршинових солоспівів».

Для реєстрації щодо участі у фестивалі-конкурсі необхідно подати анкету-заявку та дві фотографії (бажано – в сценічних костюмах) на електронну адресу: Kharyton_Ihor@i.ua.

 

 

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ