У Рівному презентували унікальну виставку робіт художників-емігрантів (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

Вперше у Рівному відкрилася виставка, присвячена творчості художників-емігрантів першої половини ХХ століття. У галереї європейського живопису "Євро-Арт" можна ознайомитися із роботами 30 художників, імена яких представлені у кожному каталозі відомих аукціонів світу, але, на жаль, до сьогодні мало відомі в Україні.

Виставка робіт художників-емігрантів, яка отримала назву “Солодкий смуток”, стала можливою завдяки зусиллям українських колекціонерів, в першу чергу – відомого рівненського колекціонера Леоніда Волошуна. Близько трьох років він виношував ідею створити таку експозицію. І разом із колегами-колекціонерами з інших міст, які надали свої роботи для виставки, у Рівному нарешті вдалося реалізувати цей задум.

Микола Кричевський, Петро Нілус, Костянтин Вроблевський, Олександр Альтман, Василь Леві, Владислав Стаховський, Степан Колесников, Ольга Романова та інші імена митців-емігрантів, що жили і творили у вигнанні, сьогодні маловідомі широкому загалу або частково забуті в Україні. Втім потрапили в експозицію і деякі роботи відомих митців, зокрема Марка Шагала.

Але унікальність виставки передусім полягає  в тому, що в українських музеях роботи цих майстрів представлені дуже мало, адже це в основному вихідці із Царської Росії, представники російської школи. І спільно їхня творчість була представлена в Україні лише двічі – у 2008 році в Києві та у 2017 році у Львові. Нині Рівне перехопило естафету зацікавлення світових аукціонів цим сегментом художньої творчості. А відтак ця виставка зможе і далі знайомити українців із забутими іменами в різних музеях України.

На відкриття в галерею завітали і відомі рівненські митці Анатолій Іваненко, Олександр Гуристюк, Олександр Бобришев, Іван Жилка, мистецтвознавець Ольга Промська, які поділилися своїми враженнями. Куратор виставки мистецтвознавець Лариса Костюк детальніше розповіла про творчість деяких художників, повідомивши цікаві факти з їх біографії та провівши цікаві паралелі із рівненськими реаліями.

Виставка  “Солодкий смуток” триватиме з 23 травня до 29 липня, і протягом цього часу ця зала галереї стане своєрідною освітньою платформою, яка ближче знайомитиме рівнян із творчістю кожного з цих художників. Тут відбуватимуться арт-лекції, тематичні екскурсії, інсталяції, перфоманси.

Детальніше про захід читайте на сайті ГОЛОСНО згодом.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ